fbpx
Close

Statistika | Põhiturniiri resultatiivseimaks mängijaks kerkis tõeline üllatusmees

Mihkel Nuut (paremal) on kerkinud lühikese ajaga liiga silmapaistvamate mängijate hulka. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Nädalavahetusel pandi punkt Credit24 Meistriliiga põhiturniirile. Kui meeskondade lõppjärjestuse osas suuri üllatusi ei esinenud, siis mängijate individuaalse statistika tipp pakub nii mõndagi ootamatut.

Hooaja eel võis eeldada, et suurima punktiküti tiitli eest asuvad heitlema meie kolme parema klubi diagonaalründajad Hindrek Pulk (Tartu Bigbank), Siim Põlluäär (Saaremaa VK) ja Chizoba Neves Atu (Pärnu). Tegelikkus kujunes aga hoopis teistsuguseks.

Veel poolteist aastat tagasi Eesti viimase klubi TalTechi varumeeste hulka kuulunud Mihkel Nuut tegi tänavu arengus suure sammu edasi ja vedas ülikooliklubi kolmeaastase vahe järel play-off’i, kerkides ise liiga esipommitajaks. 22-aastane diagonaalründaja tõi põhiturniiril 20 mänguga 350 punkti ehk keskmiselt silmapaistvad 17 punkti mängus. Tõsi, suurima punktiarvuni jõudmisele aitas natuke kaasa ka mängitud geimide arv. Kui TalTech mängis põhiturniiril 77 geimi, siis Pärnu 76, Tartu 72 ja Saaremaa 70.

Nuudale järgnesid tabelis Läti esiklubi Riia Tehnikaülikooli diagonaalründaja Gatis Garklavs 332 punktiga, kolmas oli Tallinna Selveri nurgaründaja Oliver Orav 330 punktiga. Neljandat kohta jäid jagama “pärnakas” Chizoba Neves Atu ja Rakvere liider Taavi Nõmmistu – mõlemad kogusid 325 punkti.

Nõmmistu, kes veel mõned hooajad tagasi sai Belgia esiklubis Maaseikis end proovile panna isegi Meistrite liigas, oli aga üllatuslikult kogu liiga efektiivseim mängija +171’ga. Talle järgnesid Nuut +160’ga, Hindrek Pulk +153’ga ja Garklavs +151’ga.

Põhiturniiri blokikuningaks kerkis Riia temporündaja Antons Nazarovs 51 õnnestunud sulustamisega. Lätlasele järgnesid Jekabpilsis mängiv Vladislavs Blumbergs 47, Reimo Rannar (Rakvere) 44 ja Meelis Kivisild (Tartu) 43 blokipunktiga. Parima mitte-keskblokeerijana leiame tabelis viiendalt kohalt Pärnu nurgaründaja Ilja Kovalovi, kes kogus blokiga 41 punkti.

Ülekaalukalt enim serviässasid kogus pika vigastuspausi järel tõsise võrkpalli juurde naasnud Riia nurgaründaja Aleksandrs Avdejevs. 23-aastase Läti koondislase arvele jäi suisa 47 ässa. Järgnesid Garklavs 36, Pulk 34 ja Orav 32 vastupandamatu pallinguga.

Kõik see, mis põhiturniiril tehti ja näidati, ei oma aga play-off’is enam mingit kaalu. Neli veerandfinaalseeriat algavad 0:0 seisult ning terad eralduvad sõkaldest järgneva kahe nädala jooksul. Jääme põnevusega Eesti-Läti ühisliiga kulminatsiooni ootama.

scroll to top