Super-Hunt vedas Kikase medalikonkurentsi, Audentese jõud geimivõiduni ei küündinud

Tallinna Ülikool/Kikas võiduka nädalavahetuse järel. | Foto: Tallinna Ülikool/Kikas

Balti liigas võtsid kolm naiskonda nädalavahetuseks suuna lõuna poole, et pidada mänge nii Läti kui Leedu klubidega. Korraliku tõusu tabelis tegi Tallinna Ülikool/Kikas, kes võitis kaks olulist mängu ja kerkis tõsiseks medalipretendendiks. Võidulisa sai ka TÜ/Bigbank, Audentese SG/Noortekoondis pidi aga leppima mõrumaiguliste kaotustega.

Nädal aega tagasi toimus vastlõppenud U20 karikavõistluste järel TalTech spordihoones ka naiste Balti liiga mõõduvõtt, kus kodunaiskond pidi tunnistama Alytaus “Prekyba-Parama” 1:3 (16:25, 16:25, 25:22, 19:25) paremust. Kolmandiku TalTech/Tradehouse tõstetest teenis Dzintra Lember, kes tõi lõpuks naiskonna parimana ka 23 punkti (+9) ja lõi 5 ässpallingut. Vastasvõistkonna resultatiivseim oli vene leegionär Irina Jurkova (21/+13).

Mitmed Eesti naiskonnad käisid Balti liiga raames ka välisturneedel. TÜ/Bigbank alustas nädalavahetust 3:0 (25:17, 22:25, 25:13, 27:25) võiduga Daugavpilsi SUFA/DU üle. Tartlannade kasuks tõi enim punkte Ingrid Kiisk (22/+9), Eliise Hollas lõi aga maha lausa 71% tõstetest ja tõusis naiskonna efektiivseimaks mängijaks (16/+14). Daugavpilsi esindusest näitas parimat mängu Darja Tarasenko (16/+11).

Audentese SG/Noortekoondise esimene Läti-nädalavahetuse mäng tõi vastasseisu tugeva Riia naiskonna RSU/MVS-iga. Kahjuks pidi Eesti noortekoondis lätlaste kindlat paremust tunnistama. Riia liider Anija Jurdža tõi kolme geimiga suisa 20 punkti (+14) ja nii võitsid lätlannad mängu 3:0 (25:22, 25:20, 25:21). Ragne Rahuoja ei kuulunud küll naiskonna algkoosseisu, kuid suutis sellegipoolest kerkida Audentese parimaks (8/+5) ja lahendada rünnakuid kõrge 62-protsendilise resultatiivsusega.

Teise Läti pealinna esindusega, Riia Võrkpallikool/LU-ga, läks laupäeval vastamisi Tallinna Ülikool/Kikas. Tulemusega 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:18) võitis matši külalisvõistkond Tallinnast. Mäng kulges suuresti Raili Hundi vedamisel, kes tõi kokku 19 punkti (+13). Vastaste resultatiivseimana kogus Lasma Ozola 16 silma (+10).

Ka pühapäeval näitas Tallinna Ülikool head minekut ja tegi RSU/MVS naiskonnal selja korralikult prügiseks, võites mängu kindlalt 3:0 (25:22, 25:8, 25:15). Hunt jätkas liidrirollis ja skooris 16 punkti (+13), Jurdža suurest punktisummast (10/-5) sedapuhku riialannadele võiduks ei piisanud.

Audentes ei suutnud nädalavahetusel geimivõiduni jõuda. Pühapäeval mindi vastamisi Riia Võrkpallikool/LU naistega ja mäng kaotati 0:3 (22:25, 18:25, 16:25). Eva Liisa Kuivonen kogus Audentese ainsana kokku kahekohalise punktisumma (11/+4), Riia võidu peaarhitektiks oli pea veatu mängu teinud Katrina Paula Krustkalne (13/+12).

Lisaks Kikasele sai võiduka nädalavahetusega hakkama ka TÜ/Bigbank, kes võitis pühapäeval Leedus Jonava “Aušrine-KKSC” naiskonda vaatamata avageimi kaotusele 3:1 (22:25, 28:26, 25:13, 25:22). Lausa kaks Tartu naist kogusid nelja geimiga üle 20 punkti: Ingrid Kiisk skooris 22 (+9) ja vigastuspausilt naasnud Renate Pikk 21 silma (+11). Jonava ainsaks mänguveduriks oli Jekaterina Kovalskaja 19 punktiga (+7).

Eesti meistrivõistluste raames peeti 29. jaanuaril üks mäng. Kauaoodatud Viljandi Metalli tagasitulekumängus, kus comebacki tegid ka Kristel Moor, Merilin Salben ja Egle Püvi (loe lähemalt siit), võitis külalisnaiskond Rae SK/Viaston võõrustajaid napilt 3:2 (29:27, 21:25, 21:25, 25:17, 15:10). Võitjate edukaimaks kerkis Hanna Pajula, kes tõi 27 silma (+15). Kodulinna eest taas platsile jooksnud Kristel Moor tõi Viljandile enim punkte (18/+4) ja oli mängu parim sulustaja (5). Parimat pluss-miinus saldot näitas Viljandi ridades Triin Undla (12/+6). Tabeliseis mängu tulemusena ei muutunud, küll aga teenis Viljandi Metall ühe ja Rae SK kaks lisapunkti.

Balti liigas tõusu teinud Tallinna Ülikool/Kikas on nüüd tabelis 38 punktiga kolmandal kohal, kuid on 41 punkti teeninud ja teisel kohal paiknevast TÜ/Bigbankist mänginud kaks mängu vähem. Audentes punktilisa ei teeninud ja kukkus eelmise nädalaga võrreldes ühe koha allapoole, jätkates nüüd seitsmendal positsioonil. TalTech/Tradehouse kohta ei parandanud ja on endiselt tabelis eelviimane. Liidrina jätkab Kaunase VDU.