fbpx
Close

Superhoos Chizoba: proovin olla võimalikult fokusseeritud ja mitmekülgne

Chizoba pärast finaalseeria teist mängu, naeratus näol ja pöial püsti. | Foto: Karl Rinaldo

Pärnu Võrkpalliklubi asus Eesti meistrivõistluste finaalseeriat Tartu Bigbanki vastu kaks – null juhtima, teenides laupäeva õhtul koduväljakul 3:1 (22, 16, -22, 16) võidu.

Sarnaselt avamängule kerkis üleplatsimeheks Pärnu diagonaalründaja Chizoba, kes realiseeris rünnakuid suisa 64-protsendilise efektiivsusega ja tõi 24 punkti (+16). Kahe finaalseeria mängu peale kokku on brasiillase tallel juba 58 punkti.

“Tartu on tegelikult väga hea meeskond, kellel on väga head mängijad eesotsas libero Rait Rikbergiga. Ma arvan, et meie võidu võti oli serv. Meie pallingud õnnestusid täna suurepäraselt,” sõnas Chizoba pärast mängu.

Kas kahe esimese mängu kindel võit on Chizobat üllatanud? “Ma arvan, et ei ole. Oleme kogu hooaja kõvasti trenni teinud, et selliste tulemusteni jõuda. Kõige tähtsam ongi jõuda tippvormi just kevadisteks medalimängudeks,” vastas brasiillane.

Esimest aastat Euroopas mängiv Chizoba on oma taset võrreldes hooaja esimese poolega oluliselt tõstnud. Diagonaalründaja loeb oma edu aluseks eelkõige meeskonna arengut.

“Mina mängin paremini seetõttu, kuna kogu meeskond on saanud paremaks. Aga täna oli mul juba keerulisem rünnata kui esimeses kohtumises, sest tundsin, et Tartu jälgis mind rohkem. Proovin olla võimalikult fokusseeritud ja mitmekülgne. Täna tõin ma näiteks kaks punkti hanitamisega. Ma pole kunagi varem hanitanud!” naljatles Chizoba.

Intervjuu lõpus jalutas Chizobast mööda Pärnu kogenuim mängija Tamar Nassar, kes pani noorele leegionärile südamele, et too ka tema kohta midagi head kostaks. “Jaa, Muumia tegi hea mängu,” täitis Chizoba koheselt käsu, muie näol.

Finaalseeria jätkub neljapäeval Tartus.

scroll to top