Surmasuust välja tulnud Maaseiki Greenyard krooniti Belgia meistriks!

Andri Aganits, Keith Pupart ja Timo Tammemaa. | Foto: erakogu

Maaseiki Greenyard krooniti laupäeva hilisõhtul teist aastat järjest Belgia meistriks. Otsustavas ehk viiendas finaalmängus alistati Roeselare Knack võõrsil tõelises põnevusetenduses 3:2 (-22, -23, 16, 19, 13).

Maaseik suutis mängu tuua imelise pöörde, keerates 0:2 kaotusseisu 3:2 võiduks. Viimases geimis andsid külalised seejuures käest 10:5 edu, ent mängisid viimased punktid taas paremini. Allajäämine mõjunuks tiitlikaitsjale kahtlemata valusalt, sest seeriat juhiti mängudega 1:0 ja 2:1. Finaalseeria viiest mängust koguni neli läksid viiendasse geimi.

Võitjate tulemuslikem oli klubi legend, 11. hooaega Maaseikis mänginud Jelte Maan 18 punktiga (+11). Jolan Cox lisas 17 punkti (+10). Suurepärase hooaja seljataha jätnud Timo Tammemaa realiseeris 8 tõstest 5 (63%), lisaks lõi ta 4 serviässa. Kokku temporündajalt seega 9 punkti (+5). Keith Pupart pääses finaalseerias esmakordselt (!) väljakule täna viiendas geimis seisul 10:9, mil vastased olid tänu heale servile teeninud neli punkti järjest. Õlavigastusest taastuv Andri Aganits väljakul ei käinud. Statistika.

Tammemaa krooniti Belgia meistriks teist, Pupart ja Aganits esimest korda. Eriline oli triumf vähemalt statistikale põhinedes eelkõige just 34-aastase Puparti jaoks, kes polnud välismaal mängitud kümne hooaja jooksul ühegi riigi meistritiitlit varem võitnud. Tõsi, tänavuse hooajaga saarlane isiklikus plaanis ilmselt siiski rahule ei jää, sest hooaja teises pooles pääses ta väljakule vaid üksikuteks hetkedeks.

Maaseiki kõrval pääses uueks hooajaks otse Meistrite liiga põhiturniirile ka Roeselare.