fbpx
Close

Suur eesmärk ei luba Juhkamil vigastusest hoolimata mängupausi veel teha

Martti Juhkami rünnakul. | Foto: CEV

Martti Juhkami koduklubil Friedrichshafenil avaneb võimalus kuueaastase pausi järel Saksamaa meistritiitel võita, sest poolfinaali teises ja ühtlasi viimaseks jäänud kohtumises alistati neljapäeval võõrsil Lüneburg 3:2 (20, -24, 20, -18, 11). Ka avamängu oli Friedrichshafen võitnud sama tulemusega.

“Friedrichshafen on alati olnud klubi, kellelt oodatakse iga mängu võitmist ja finaalides osalemist,” ütles Juhkami laupäeva pärastlõunal Võrkpall24’le. “Põhiturniiri võiduga panime ennast olukorda, kus hooaeg on edukas ainult siis, kui võidame tiitli. Veerandfinaali ja poolfinaali vastased tegutsesid meie vastu pingevabalt ja võitluslikult, mis tegi mängud väga raskeks, aga lõpuks panime ikkagi paremuse maksma. Playoffis maksab ainult võit ja see, et otsustavate hetkel hästi tegutseme, näitab meeskonna sisu.”

Friedrichshafeni jaoks kujunes hooaja raskeimaks perioodiks veebruari esimene pool, kui võistkond vahetult enne koduõuel toimunud Meistrite liiga teist “mulli” koroonajuhtumite tõttu kõigile vastastele loobumisvõidu pidi andma ja maailma tugevaimas liigas konkurentsist langes.

“Selge see, et pärast koroonaviirusest tekkinud mängupausi pole me endist mängukindlust leidnud. Seda eelkõige seetõttu, et treenimiseks pole palju aega olnud. Isolatsioonist välja tulles olid kohe iga kolme päeva tagant mängud. Ja mängud on justkui treeningud, aga usun, et liigume õiges suunas ja finaalideks oleme taas parimas löögihoos,” ütles Juhkami lootusrikkalt.

Ka isiklikus plaanis võttis kõigega kohanemine omajagu aega. “Enda seisukord on suures plaanis liikumas ikka paremuse suunas. Sellist energiavaesust ja jõuetust, mis trennides ja mängudes pärast koroonapausi oli, polegi vist varem tundnud, aga viimane nädal oli tunne juba tavapärane.”

32-aastast rakverelast on seganud üha rohkem valu õlas, ent hooaja otsustavas faasis pole võimalik kehale piisavalt puhkust anda. “Õlg hakkas vaikselt tunda andma paar nädalat tagasi. Seal on väike põletik, mis natukene lõhub tehnikat. Teen seetõttu liigutusi, mida tavapäraselt ei tee. Pidin küll viimases mängus õlale puhkust andma, et enne finaale olukorda halvemaks ei teeks, aga mängu kaal oli suur ja treener usaldab mind otsustavatel hetkedel. Läksin seega ikkagi mängu ja aitasin meeskonnal finaali jõuda. Peab muidugi treeningutel ettevaatlik olema, aga selge see, et mängudes peab väikestest probleemidest üle olema,” teab Juhkami.

Friedrichshafeni finaalivastaseks tuleb tiitlikaitsja ja tänavuse põhiturniiri kolmas klubi, Cedric Enardi juhendatav Berliin või põhiturniiri teine meeskond Düren, kes on läbi hooaja head mängu näidanud. Otsustav ehk kolmas mäng algab selles seerias täna kell 20.30 Dürenis.

“Raske öelda, kes võidab. Berliinil pole sel hooajal olnud parimat keemiat ja rasketel hetkedel kipuvad nad lagunema. Samas on nad paberil ilmselt ikkagi favoriidid tiitli võitmiseks,” vaagib Juhkami. “Düren on vastupidiselt imelise sisekliimaga ja eriti just kodusaalis väga hästi mängiv meeskond, mistõttu ei oleks ime, kui nad täna näiteks 3:0 võidavad ja finaali jõuavad. Väga ebamugav meeskond, kellega mängida, sest nad ei anna kunagi alla ja võitlevad iga palli eest. Berliini potentsiaal on oluliselt suurem, aga Düren mängib iga mäng enda maksimumi lähedal. Berliin peab oma potentsiaali välja mängima, paberil ei otsustata enam midagi.”

Juhkami tõdeb, et kuigi erinevaid probleeme on Friedrichshafeni meeskonnas tänavu olnud omajagu, siis finaal innustab kõiki endast viimase välja võtma. “Hooaja hilises faasis on enamus mängijatel väiksed probleemid olnud, aga Friedrichshafen pole ammu tiitlit võitnud (viimati 2015. aastal – toim.) ja soov seda teha innustab kõiki silmi kinni pigistama,” kinnitas kevadel kaksikute isaks saav Juhkami lõpetuseks.

Juhkami on võitnud karjääri jooksul korra Prantsusmaa karika (2017/18 Tourcoing’ga) ning kahel korral Austria meistritiitli (2015 ja 2017 Innsbruckiga). Oma esimesest välishooajast (2013/14) Bühlis on tal ette näidata aga ka Saksamaa meistrivõistluste pronks. Friedrichshafenis jäi tal esimesel aastal ehk mullu medal võitmata, sest hooaega ei mängitud lõpuni.

scroll to top