fbpx
Close

Suur karikamängu õhtu: kas finaali suunas astub sammu TalTech või Tallinna Selver?

TalTech on ainsa senipeetud ametliku mängu tänavu Selveri vastu võitnud. Kuidas läheb aga täna? | Foto: Elisabeth Rooväli/TalTech

Täna kell 19.00 algab Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones esimene mäng Aadu Luukase karikavõistluste poolfinaalis kodumeeskonna TalTechi ja tiitlikaitsja Tallinna Selveri vahel. Mängu otsepilti näeb Postimehest, kommenteerivad Karl Rinaldo ja Rivo Vesik.

Karikavõistluste tiitlikaitsja Selveri ja TalTechi viimane omavaheline mäng Credit24 Meistriliigas lõppes TalTechi 3:0 võiduga. Lisaks on Janis Sirelpuu juhendatav TalTech vahepeal karastunud Challenge Cupi avaringis, kus alistati Taani meister Gentofte. Samuti saadi enda ridadesse Austraalia koondislase Beau Grahami näol üks mängija juurde. Tõsi, Credit24 Meistriliigas kaotas TalTech viimati 2:3 Gargždaile. Selver sai viimases liigamängus aga Gargždai vastu 3:0 võidu, vahendab võrkpalliliit.

TalTechil on viimasel ajal olnud külmetushaiguse küüsis kaks põhimeest, sidemängija Martti Keel, kes ei mänginud Gargždai vastu sootuks, ja temporündaja Mihkel Tanila. Kas täna on mehed mänguvalmis? “Martti on käinud viimase pooleteise nädala jooksul põhimõtteliselt ainult kahel mängul, aga kas ta tuleb täna platsile, see on hetkel kolme küsimärgi all. Tanilaga on aga nii, et kui tal palavikku pole õhtul, siis ta tuleb kohale,” ütles Sirelpuu.

Selveri põhimeestest on talvel võidelnud põlvevigastusega Oliver Orav, kelle sõnul saab tema võistkonnas samuti lõplik koosseis selgeks päeva jooksul. “Meil peaksid kõik nii palju mängukõlbulikud olema, et saavad soojenduse kaasa teha,” ütles Orav. ” Aga kes on millises konditsioonis, seda näitabki soojendus. Ja eks Andres teeb selle põhjal algkoosseisu osas vastavad otsused.”

Korduskohtumise leiab aset 15. detsembril kell 19.30 Sõle spordihoones. Finalist selgub kahe mängu kokkuvõttes – kui mõlemad võistkonnad saavad ühe võidu, siis loetakse esimesena punkte. 3:0 ja 3:1 skoorid annavad võitjale 3 punkti, 3:2 võit annab võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti. Kui kahe mängu kokkuvõttes on ka punktide arv sama, siis selgub finaali pääseja kuldse geimiga.

Tartu Bigbank ja Pärnu selgitavad teise finalisti. Avamäng lõppes selles duellis tartlaste 3:0 võiduga, korduskohtumine on kavas neljapäeval Tartus.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)

Vaata tulemusi ja ajakava.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele meestest kõrgema asetusega (2020/2021 EMV arvestuses) finalisti kodusaalis 22. detsembril. Juhul kui tartlased pääsevad oodatult finaali, toimuksid finaalid seega taas nende koduõuel. Saali puudumisel või muul põhjusel loobumisel toimub finaal teise asetusega võistkonna kodusaalis.

scroll to top