fbpx
Close

Suured panused võrkpallis: kas just võidu peale välja minek?

-Võrkpall | Foto: Unsplash

Meeskonnaspordis on iga liikme panus oluline, ka treeneri, ning võib-olla kõige rohkem just pealtvaataja ja fänni panused. Need hoiavad kodumeeskonna moraali kõrgel ja teisest küljest suurendavad vastase ebakindlust. Iga panus loeb ja kõigil on mängu edusse midagi investeeritud, olgu selleks aeg või raha. Kuid mõnel on investeering oluliselt suurem kui teistel – seeläbi ka võimalus meeskonna võitu suuremalt tähistada. Võrkpallis on kõigil panused sees. Milline on sinu panus?

Mis on sports betting?

Sellele on nii lihtne kui ka keeruline vastus. Alustades lihtsamast, siis sports betting on võistlusspordi peale panuste tegemine. See võib olla võidu, kaotuse või viigi peale, sest tegu on siiski sinu ennustusega. Sageli on võimalik lisavõidu saamiseks lõpuskoori peale panustamine, et asi põnevamaks teha.

Keerulisem vastus on, et tegu on elustiiliga. See pole lihtsalt raha panustamine ja spordi jälgimine. See on iga keharakuga oma lemmikmeeskonnale kaasa elamine ja nii suur usaldus oma meeskonna vastu, et ollakse nõus raskelt teenitud raha nende edu peale panustama – usaldus on sedavõrd tugev. Ja isegi kui ei võida, siis kaasa elamine, adrenaliin ja muigama panevad mälestused on seda väärt. Pole nii oluline kas panused tehakse laialt tunnustatud Betsafe platvormil või sõprade seltsis, oluline on kogemus ja spordile kaasa elamise järgmine tase. Panused ei pea ilmtingimata suured olema, see võib vabalt olla pubi õlleraha.

Aga ma võin ju sõbraga lihtsalt kihla ka vedada?

Loomulikult, keegi polegi öelnud, et ei või – sõbralik kihlvedu käib elu juurde. Sports betting on natuke nagu kihlvedu sadade inimestega. Kui sõbraga kihlveod paistavad enda kasuks minevat, siis tasub proovida kätt ka teiste endale sarnaste inimestega. Võimalik kaotus jääb igal juhul samaks, võimalik võit lihtsalt suureneb. Miks vedada sõbraga omavahel kihla, kui on võimalik sõbraga koos oluliselt suurema võidu võimalusega panuseid teha?

Kuidas on spordi peale panustamine võrkpallimaastikul?

Spordi peale panustamise esimene mõte on võib-olla jalgpall, ragbi, e-sport või korvpall, kuid tegelikult on võrkpallimaastik märkimisväärselt aktiivne. Balti liiga ja eurosarjad meelitavad väga tubli seltskonna regulaarseid hobipanustajaid. Oluline ei olegi kõige suurem jälgijaskond, vaid see kogukond, mis spordi juurde käib. Kui kommuun on meeldiv, siis võib väiksema seltskonnaga isegi toredam olla. Väiksemates ringkondades tuntakse üksteist rohkem ja tekivad sõprussidemed. Panustada on võimalik nii Eesti tippkoondiste kui ka mitme Euroopa koondise edule ja ebaedule. Valikust leiab midagi igale panustajale.

Kokkuvõtvad mõtted

Võrkpall toob inimesed kokku. Toob meeskonnad omavahel kokku, treenerid platsi äärde närveerima, publiku tribüünile möllama, abilised usinalt tegutsema ning interneti vahendusel spordi panustajad pöidlaid pihus hoidma. Igaühel neist on oma panus mängus sees – võitjaid on mõlemal poolel.

Spordi peale panustamine ei sobi kindlasti igaühele ja niisama spordi vaatamine võib ka väga lahe olla. See sobib inimesele kes tahab ise võidu maitset tunda ja igakülgselt oma meeskonnale kaasa elada. Kindlasti ei sobi see inimesele kes rahalisis raskusi tahab lahendada, sest hasartmängud ei ole rahaliste raskuste lahendamise viis ning panustada tuleks ainult rahaga mille kaotamist saab endale lubada. Päeva lõpus on see siiski hobi, ainult et selle hobi maksumuse saab ise vastavalt oma soovidele ja võimalustele paika panna. Isegi kalamees peab õnge ja landid ostma.

scroll to top