fbpx
Close

Suurepärase tagasitulekumängu teinud Täht: praegu ei ole see periood, kus heas vormis olla

Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti rahvusmeeskond alustas täna kolmepäevalist kontrollmängude seeriat, tulles Seinäjokis peetud kohtumises Soomega välja kaotusseisust ja teenides 3:2 (22, -17, -17, 18, 12) võidu. 

Oma põhipositsioonil ehk nurgaründajana tegutses esmakordselt pärast juulikuist põlveoperatsiooni Robert Täht, kes kogus ka kohe üleplatsimehena 23 punkti (+12). Täismängu kirja saanud võrulase rünnakuprotsent oli hiilgav 67 (33-st 22).

“See on tõsi, et Soome on saanud koos tänasega 15 järjestikust kaotust. Kuid me peame vaatama seda, kes neil vastasteks on olnud. Nad mängisid ju Rahvuste Liigat ja olümpiakvalifikatsiooni, kuhu meie ei ole näiteks pääsenud. Seal on vastased väga kõvast puust ja ega neil pole lihtsaid kohtumisi olnudki. Ma arvan, et neil polnud häbi sellistele vastastele kaotada. Küll aga võib see kindlasti mingil hetkel ajudele käima hakata, kui pole nii kaua saanud võidurõõmu tunda,” rääkis 26-aastane Täht Võrkpall24’le.

Küsimusele, mille pealt põhjanaabrid ära murti, vastas Täht järgnevalt: “Kui me oma rünnaku kontrolli all hoidsime, siis me geimi ka võitsime. Need kaks kaotatud geimi olime rünnakuga totaalselt hädas. Soome on väga hea vastane ja ei andnud meile midagi lihtsalt. Pidime ise kõik punktid välja võitlema. Nad tegid täna kõigest 10 rünnakuviga, mis on väga hea näitaja.”

Pika pausi järel esimese täismängu kirja saanud 191-sentimeetrine pallur ütles, et paranemine on toimunud ootamatult kiiresti, kuid mänguvorm pole veel see, mis olema peaks.

“Mängunälg oli muidugi väga suur, kuid ootamatult kiiresti sain platsile naasta. Mängu nautimine oli täna natukene teistsugusem kui varem. Pärast pikka pausi on väga mõnus täismäng kirja saada. Põlv tunda ei anna, aga eks ma alateadlikult ja natukene ka teadlikult hoian ennast tagasi. Päris 100-protsendiliselt hüppesse veel ei lähe ja blokk kannatab selle all kõvasti. On pigem selline külg-külje peale liikumine. Aga põlvemeniski vigastuse puhul ongi blokki ehk kõige raskem teha. Täna on veel raske öelda, kas põlv on täielikult ära taastunud või mitte.”

“Keeruline öelda, millises vormis ma hetkel olen. Praegu ei ole see periood, kus heas vormis olla. Vormikõver on vaja rihtida EM-i ajaks kõige kõrgemasse tippu. Me kõik oleme teinud sarnaselt trenni ja ma arvan, et oleme suhteliselt ühtlasel tasemel. Meeskonnana me veel ei ole väga heas vormis, mida näitas ka tänane mäng, kus tulid korralikud mõõnad sisse,” analüüsis võrukas.

Tumedapäisel rünnakukahuril jätkus kiidusõnu ka meie rahvusnaiskonna jaoks, kes lõpetas täna oma esimese EM-finaalturniiri võitlusliku 2:3 kaotusega maailma tippu kuuluvale Aserbaidžaanile.

“Kahjuks ise ma seda mängu ei näinud, aga nii palju, kui ma kuulnud olen, siis tegid vägeva esituse kahel eelmisel EM-il neljandaks tulnud koondise vastu. Sellest mängust saavad nad kindlasti kaasa võtta palju enesekindlust enne, kui naasevad koduklubide juurde. Turniiri käigus läksid nad iga mänguga järjest paremasse hoogu. Ja kes teab, kui oleks mängude järjestus teistmoodi olnud, ehk oleks natuke nõrgemate vastaste vastu enesekindlust rohkem olnud ja suutnud mõnda isegi võita. Esimese EM-i kohta aus tulemus ja põhiline on see, et nad sealt enesekindluse kätte said,” lõpetas Täht.

scroll to top