Suurte tõusude ja mõõnadega esinenud Tartu läheb Portugali raskes seisus, lisatud intervjuud

Tartu Bigbank. | Foto: CEV/Gertrud Alatare

Tartu Bigbank jätkas Meistrite liiga hooaega täna õhtul, kui võõrustati Portugali esiklubi Lissaboni Benficat ning kaotas kohtumise 1:3 (24:26, 25:22, 18:25, 16:25).

Tartu meeskond sai eelmises ringis kahe mängu kokkuvõttes jagu Šveitsi klubist Amriswili Lindarenist, avakohtumine võideti 3:0, kordusmängus piisas edasipääsu tagamiseks 2:1 eduseisu haaramisest (mäng kaotati lõpuks 2:3). Põhiturniirile pääsuks tuleb lisaks eelseisvale ringile läbida veel teine ja kolmaski eelring ja alagrupiturniirile Euroopa tippude sekka pääseb vaid kaks klubi.

Mängu käik:

Kohe mängu alguses tegi Tartu peatreener Alar Rikberg huvitava vangerduse, kui saatis sidemängijana platsile Ronald Järve mitte harjumuspäraselt Aleksander Eerma. Meie mehed survestasid vastast kõvasti serviga ja saadi 8:4 edu. Ilusat tegutsemist jätkati ja saadi sisse isegi kuue punktiline vahe (18:12). Seejärel Benfica toibus ja hakkas vahet tasa tegema. Geimi lõpp läks väga pingeliseks ja seisul 24:22 Bigbanki juhtimisel vigastas ennast Portugali klubi temporündaja Marc-Anthony Honore, kes enam mängu ei sekkunudki. Vastane end sellest vahejuhtumist heidutada ei lasknud ja võitis avavaatuse 26:24.

Teises geimis jooksis väljakule Mart Naaberi asemel Kevin Soo. Taas suutis Tartu serviga külalisi survestada ja saadi kiire 4:1 edu. Järve hea servi ja Martti Juhkami eduka rünnaku järel juhti Bigbank 13:7. Sarnaselt avageimile lasti vastasel vaikselt vahet vähendada. Mida geim edasi, seda rohkem meie mehed eksima hakkasid ja Benfica jõudis 19:21. Ka selles vaatuses oli Tartul kasutada geimpall, mis edukalt ära kasutati – 25:22. Geimid 1:1, mis tähendas, et tulemas oli pikem volleõhtu.

Kolmas minimatš algas punkt-punktis heitlusega, kus kumbki meeskond vahet suureks käristada ei suutnud. Oma eurosarja debüüdi sai kirja ka Tamur Viidalepp, kes mõneks hetkeks sekkus Juhkami asemel. Portugallased suutsid sisse mängida mõne punktilise vahe. Tartu proovis veel vahetustega muutust tuua, kuid see edu ei toonud ja geim kaotati 18:25.

Neljanda geimi algus sarnanes eelmisele. Kui mängitud oli mõni minut, tuli Soo asemel platsile Naaber. Juhkami eksis kaks korda rünnakul ja Lissaboni klubi läks 9:7 juhtima. Kuni geimi keskpaigani mindi ühes taktis, kuid seejärel lisas Benfica gaasi ja enam tagasi ei vaadanud. Geim Lissabonile 25:16 ja seega kogu kohtumine neile 3:1.

Tartu resultatiivsemaks kerkis Albert Hurt, kes tõi 18 punkti (+13), Martti Juhkami lisas 15 punkti (+6). Eesti klubi vastuvõtt oli 57%, rünnak 36%, lisa tuli kaheksa bloki ja nelja ässa näol.

Lissaboni tulemuslikem oli Hugo Fernando Lucas Gaspar 19 punktiga (+17). Külalised said serve vastu 57-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt, lisaks saadi kaheksa blokki ja löödi viis ässa.

Et pääseda järgmisesse ringi, peab Tartu võitma kordusmängu 3:0 või 3:1 ja seejärel olema parem ka kuldses geimis.