fbpx
Close

Suurüllatust ei sündinud ja Tartu Bigbank kohtub homses Balti liiga finaalis TalTechiga

Tartu Bigbank võiduka poolfinaali järel. | Foto: Melani Mai Kruuda

Credit24 Balti liigas peetakse täna ja homme otsustavaid kohtumisi, kui selgitatakse välja baltikumi parim volleklubi. Esimesena pääses finaali TalTech, kes oli Pärnust üle tulemusega 3:0. Teise kullamatšile pääseja selgitasid kodumeeskond Tartu Bigbank ja esimese Leedu klubina finaalturniirile jõudnud Gargždai Amber-Arlanga. Finaali pääses oodatult suurfavoriit Tartu tulemusega 3:0 (25:18, 25:18, 25:15)

Põhiturniiri lõpetas Tartu esikohal, kogudes 46 punkti. Gargždai oli 25 punktiga viies. Teel Eesti-Läti-Leedu ühisliiga nelja parema hulka seljatas Bigbank Daugavpilsi Ülikooli mängudega 2:0 ja Gargždai oli sama tulemusega üle tiitlikaitsjast Tallinna Selverist. Põhiturniiril jäi mõlemas omavahelises kohtumises peale Tartu meeskond.

Mängu käik:

Esimese vaatuse algus oli tasavägine ja esimesele tehnilisele ajale mindi Leedu klubi minimaalses 8:7 eduseisus. Peale pisikest pausi jätkati sealt, kus poole jäi ja kumbki meeskond suurt edu sisse ei saanud. Tartu lisas gaasi ja sai juhtima 21:15 ja leedukaid enam järele ei lubanud. Geim Bigbankile 25:18

Teises geimis sisul 5:6 tegi Tartu peatreener Alar Rikberg huvitava vangerduse, kui tõi Kert Toobali asemel platsile Ronald Järve. Kümmekond minutit hiljem oli vanameister platsil tagasi. Jätkus võrdsete heitlus ja teisele tehnilisele ajale mindi tartlaste 16:13 juhtimisel. Põhiturniiri võitja oli sõiduvees ja ka teine geim kuulus Tartule 25:18.

Kolmas geim algas sarnaselt esimesele kahele punkt-punktis ja Tartu vedamisel mindi esimesele tehnilisele ajale 8:6. Eesti klubi vaikselt kuid kindlalt suurendas edu ja võitis kolmanda vaatuse 25:15 ja ühtlasi kogu kohtumise 3:0 ja pääses homsesse finaali.

Statistika: 

Võitjate tulemuslikem oli 17 punkti (+9) toonud Valentin Kordas, Albert Hurt lisas 13 punkti (+9). Tartu vastuvõtt oli 48%, rünnak 53%, lisa tuli viie bloki ja kuue ässa näol.

Leedukate resultatiivsemateks kujunesid Daumantas Katinas ja Artur Vincelovic, kes tõid 8 punkti (mõlemal efektiivsusnäitaja +3). Gargždai sai serve vastu 48-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 30-protsendiliselt, lisaks teeniti kolm blokki löödi ka kolm ässa.

Tänavuse Balti liiga hooaeg saab kulminatsiooni homme, kui pronksikohtumises lähevad kell 15 vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja Gargždai ja Balti riikide parima volleklubi asuvad kell 18 selgitama Tartu Bigbank ja TalTech. Kahvatuma medali kohtumist näeb Postimehe vahendusel ja kullamatši nii Postimehes kui ka telekanalis Duo 5.

scroll to top