fbpx
Close

Taavi Nõmmistu liitub eestlastele tuttava välisliigaga

Lõppenud hooajal oli Taavi Nõmmistu üks koduse liiga suuremaid punktikütte. | Foto: SK Duo

Põltsamaalt pärit diagonaalründaja Taavi Nõmmistu asub kaheaastase vahe järel mängima välismaale, sõlmides lepingu Šveitsi kõrgliigaklubi Näfelsiga.

Näfelsi näol on tegu Šveitsi ühe tugevama klubiga, kes saavutas 2017. aastal kohalikus liigas teise ja mullu esimese koha. Tänavu piirdus 4000 elanikuga linna esindusklubi aga üllatuslikult alles viienda kohaga.

27-aastane Nõmmistu on seni välismaal mänginud vaid korra, hooajal 2016/17, kui teenis Meistrite liiga klubi Maaseiki Noliko ridades Belgia meistritiitli. Tõsi, Nõmmistu pääses tippklubis väljakule haruharva. Kahel viimasel hooajal mängis Nõmmistu Tallinna Selveris ja Rakveres.

Šveitsis on viimastel aastatel mänginud mitmed Eesti võrkpallurid. Mullu esindasid Schönenwerdi meeskonda peatreeneri rollis tegutsenud Rainer Vassiljev, füüsilise ettevalmistuse eest hoolitsenud Indrek Verro ja nurgaründaja kohal mänginud Kristo Kollo. Tänavu oli Luzerni meeskonna nurgaründaja ja kapten Kevin Saar. Meie naistest on lähiminevikus Šveitsi liigas mitu medalit võitnud Anu Ennok.

scroll to top