fbpx
Close

Tagantjärele saabunud infokild: Eesti võrkpalli tõusev täht kogus nädalavahetusel suisa 60 punkti!

Valentin Kordas rünnakul. | Foto: Saaremaa VK

TalTechi võrkpallimeeskond pidas möödunud nädalavahetusel Credit24 Meistriliiga raames Lätis kaks põnevuslahingut, kui võitis esmalt 3:2 Riia Tehnikaülikooli ja kaotas seejärel sama tulemusega Jelgava Biolarsile.

Kuna laupäevase Riia-mängu ajal tekkis lätlastel statistika tegemisega tehniline probleem, pandi mäng numbrite keelde alles tagantjärele, abiks TalTechi poolt tehtud mänguvideo. Nagu selgus, tõi võitjatele suisa 34 punkti (+18) Eesti võrkpalli üks põnevamaid tulevikumehi, Sillamäelt pärit Valentin Kordas. Nurgaründaja realiseeris 62 tõstest 30 (48%), lisa tuli 2 serviässa ja 2 blokipunkti näol. 34 punkti tähistab Kordase punktirekordit.

20-aastane Kordas jätkas pühapäeval Jelgava vastu sealt, kus laupäeval oli Riias pooleli jäänud, kogudes oma meeskonna parimana 26 punkti (+16). Kordas realiseeris 42 tõstest 22 (52%) ning tõi 3 punkti ässpallingutega ja 1 punkti blokiga.

Nädalavahetusel tõi suurepärase hüppe poolest tuntud Kordas oma koduklubile seega imetlusväärsed 60 punkti. Tema ektiivsusnäitaja oli samuti eeskujulik +34.

Kolme vooru järel paikneb Kordas liiga resultatiivsemate mängijate tabelis Tallinna Selveri uue diagonaalründaja Matej Šmidli järel teisel kohal, olles kogunud 74 punkti. Efektiivsusnäitja on 191-sentimeetrisel sillamäelasel aga kogu liiga parim (+38). Kui Kordas sarnase hooga mängimist jätkab, pole välistatud, et ka tänavu tuleb Eesti – Läti liiga põhiturniiri suurim punktikütt TalTechi meeskonnast (mullu oli selleks meheks diagonaalründaja Mihkel Nuut), ent selle üle on täna mõistagi veel vara spekuleerida.

Credit24 Meistriliiga resultatiivsemad mängijad. | Allikas: liiga koduleht

Vaata meenutuseks talvel ilmunud videolugu TalTechi liidritest Aleksander Eermast, Mihkel Nuudast ja Valentin Kordasest:

scroll to top