Tähe endine meeskonnakaaslane hullas, Belchatow andis Cretu ja Zaksa vastu käest 2:0 edu ja sai valusa kaotuse

Lubini Cuprumis koos Robert Tähega mänginud Lukasz Kaczmarek (esiplaanil) oli täna sisuliselt pidurdamatu. | Foto: Kedzierzyn-Kozle Zaksa koduleht.

Poola kõrgliigas läksid esimest korda sel hooajal vastamisi Robert Tähe koduklubi Belchatow ja endise Eesti rahvusmeeskonna lootsi Gheorghe Cretu juhendatav Kedzierzyn-Kozle Zaksa.

Põnevuslahingu esimesed kaks geimi kuulusid napi paremusega kodusaalis 2700-pealise publiku ees mänginud Belchatowile numbritega 26:24 ja 29:27. Paraku edu ei suudetud hoida ja kaotati kaks järgmist 23:25 ja 19:25. Otsustavas vaatuses lasti Zaksal mitme punktiga juhtima minna, kuid Belchatow mängis kahel korral (10:11 ja 12:13) vahe minimaalseks. Paraku sellest ei piisanud ja geim kuulus Zaksale 15:12 ja ühtlasi kogu kohtumine mullusele Meistrite liiga võitjale 3:2. Statistika.

Eestlane sekkus mängu kolmandas geimis – sai kahel korral võtta nii serve vastu kui ka rünnata, kuid punkte tuua ei suutnud. Kaotajate tulemuslikem oli viimased seitse aastat Itaalia hiiu Perugia ridades mänginud, kuid tänavuseks hooajaks Belchatowisse kolinud serblane Aleksandar Atanasijevic 21 punktiga (+8). Kuidas läks aga Tähe positsioonikaaslastel? Dick Kooy tõi 18 punkti (+4) ja Milad Ebadipour 10 punkti (-2).

Zaksa eest tegi korraliku esituse Poola koondise diagonaalründaja Lukasz Kaczmarek, kes tõi üleplatsimehena 29 punkti (+20) ning ta valiti ka mängu parimaks. Kamil Semenjuk lisas 20 punkti (+7).

Kaotuse eest ühe punkti saanud Belchatow hoiab liigatabelis kaheksa punktiga kuuendat kohta. Seni vaid võite tunnistanud Zaksa on 13 punktiga liider.

Tähe leivaisal aga midagi kerget ees ootamas pole, sest järgmises kohtumise minnakse võõrsil vastamisi tabelis teisel real (12 punkti) oleva Varssaviga.