Tähe hea mäng Izmiri tiitlikaitsja vastu võidule ei aidanud, Venno taas resultatiivne

Robert Täht rünnakul. | Foto: Izmiri Arkas

Türgi meistriliigas olid täna võistlustules mõlemad Eesti koondislased Robert Täht ja Oliver Venno. Võidurõõmu sai tunda paraku ainult Venno.

Robert Täht ja Izmiri Arkas kaotasid täna koduplatsil 1:3 (25:27, 25:21, 14:25, 20:25) turniiritabeli liidrile Ankara Halkbankile. Eesti koondislane tegi soliidse esituse, tuues meeskonna parimana 18 punkti (+7). Võrukas sai 28 tõstet, millest suutis realiseerida 15 (54%). Vastuvõtuga oli nurgaründaja hädas. Temale löödi suisa 4 ässa ning vastuvõtuprotsendiks kujunes 32. Lisaks kanti Tähe kontosse 1 pallinguäss ja 2 blokki. Halkbanki resultatiivseimaks kerkis Serbia koondislane Drazen Luburic 27 silmaga (+21).

Täht sõnas, et mäng oli võitluslik, kuid meeskond pole jätkuvalt vaimselt valmis liiga parimat võistkonda maha suruma.

“Mäng oli iseenesest võitluslik, aga võistkonnana polnud vaimselt valmis liiga tugevaimat maha suruma. Melu oli saalis igati kõva ja oli nauditav mängida, kuid vajalikud punktid jäid saamata,” ütles 25-aastane Täht ning lisas: “Esimeses geimis oli meil kasutada seisul 24:23 geimpall, kuid kahjuks me seda ära realiseerida ei suutnud. Oleks esimese geimi kätte saanud, oleks mängupilt võinud muutuda, aga võrkpall on juba kord selline mäng, et mängid 200 punkti maha, kuid mängu saatuse otsustab neist kõigest 3-4.”

Kaotus tähendab seda, et Izmiril enam esikohaheitlusesse asja pole, kuid eestlane sellest suurt numbrit ei tee. Enda mänguga ta rahule ei jäänud.

“Kaotus meie jaoks suurt katastroofi ei tähenda, esimene koht lipsas küll käest, kuid tähtsad mängud on alles ees. Võrkpall ja individuaalne sooritus ei käi kokku. Kui meeskond kaotab, siis ei saa endaga rahule jääda,” lisas Täht.

Hooaja edasist kulgu silmas pidades ütles Täht, et eesmärk on põhiturniiri lõpuks 2. koht säilitada ning play-offi’des ja karikavõistlustel end maksimaalselt realiseerida.

Võõrsil, Oliver Venno järjekordse supermängu toel, sai Istanbuli Galatasaray raske 3:2 (20:25, 25:22, 16:25, 25:15, 15:10) võidu Ankara Ziraat Bankasi üle. Sidemängija usaldas tartlasele 45 tõstet, millest Venno suutis punktiks lüüa 28 (62%). Lisa tuli ühe ässa näol. Seega eestlaselt kokku 29 punkti (+18). See oli Galatasaray´le kolmas viiegeimiline lahing järjest. Ziraat´i parim oli 22 punktiga (+8) Michal Finger, kes peab meie mehega tulist heitlust liiga suurima punktiküti trooni üle.

Liigatabelis on kindel liidel Halkbank, kes on kogunud 51,46 punkti. Izmir jätkab teisena 43,44 silmaga. Tänase võiduga tõusis Galatasaray kolmandaks ning neil on koos 41,14 punkti. Ankara Ziraat´il on seitsmendana koos 32,36 silma.