Täht MVP ka eurosarjas! Belchatow tegi sammu CEV Cupi finaali poole

Robert Täht rõõmustamas punktivõidu üle. | Foto: Pawel Piotrowski/Belchatowi Skra

Peale Poola PlusLigas teenitud MVP tiitlit jätkab eestlane Robert Täht heas hoos ka rahvusvahelisemal areenil. Täna õhtul toimunud CEV Cup eurosarja esimeses poolfinaalmängus saavutas Tähe koduklubi Belchatowi Skra 3:2 võidu Toursi üle ja Eesti koondislane valiti kohtumise kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Avageimi kaotanud Skra võitles end 2:1 eduseisuni, kuid kaotas taas neljanda geimi ja võrdselt kulgenud mängu parim võistkond selgus viiendas, veelgi võrdsemas geimis. Tagaliinis hetkeks puhkama võetud Täht sai eesliini jõudes taas särada, lüües maha ka matšpalli ja vormistades kodumeeskonna 3:2 (24:26, 25:22, 25:20, 22:25, 15:13) mänguvõidu.

Poolfinaali avakohtumiseks taas Belchatowi algkoosseisu valitud Robert Täht valiti kohtumise MVP-ks ja tõi üleplatsimehena 23 punkti (+10). Eestlase nimele kirjutati 3 blokipunkti ja 3 ässpallingut, rünnakuid lahendas nurgaründaja 57-protsendiliselt. Täht sai korralikult tööd ka vastuvõtul, kus suunas servid positiivselt sidemängijale 42-protsendilise täpsusega.

Belchatowi ridades väärib märkimist ka neljas viimases geimis servivahetusena sekkunud Mikolaj Sawicki, kes lõi lausa 6 ässpallingut. Toursi resultatiivseim mängija oli teises geimis mänguvõimaluse saanud diagonaalründaja Geraldo Graciano Da Silva Filho, kes tõi kolme ja poole geimi jooksul vigadevaese esitusega 15 punkti (+12).

Paari korduskohtumine leiab aset 2. märtsil Prantsusmaal. Edasipääsuks finaali vajab Belchatow võitu mistahes kujul, kuid ka 2:3 kaotuse korral jääb uks praokile – sel juhul tuleb paremust näidata kuldses geimis.