Täht naasis mitmekuulise pausi järel platsile, Tammemaalt taas võimas mäng

Resovia meeskond pärast eilset laupäevast võitu. | Foto: PlusLiga

Poola kõrgliigas teenis nädalavahetusel hooaja 16. võidu Timo Tammemaa ja Robert Tähe koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia, kes alistas kodus 3:1 (16, -25, 17, 23) Lubini Cuprumi.

Tammemaa kuulus taas oodatult Resovia algkoosseisu ja kogus 10 punkti (+8). Saarlasest temporündaja realiseeris 6 tõstest küll vaid 3 (50%), ent lõi koguni 4 serviässa ja pani 3 tulemuslikku blokki. Kahe ja poole kuu pikkuse pausi järel naases Resovia ridades väljakule aga Täht, kes pääses kolmandas geimis vahetusest hetkeks väljakule. Kõhulihasevigastuse seljatanud võrukas sai kirja ühe servi vastuvõtu.

Alberto Giuliani hoolealustest olid tulemuslikumad Karol Butryn 25 (+23) ja Klemen Cebulj 20 punktiga (+7). Tähe endisele koduklubile Cuprumile tõi Ronald Jimenez 22 (+16) ja Wojciech Ferens 16 punkti (+4).

Laupäevane võit tähendas ühtlasi seda, et Resovia kerkis turniiritabelis juba neljandaks, olles kogunud 24 mänguga 16 võitu ja 43 punkti. Cuprum jätkab võitlust play-off’i koha nimel, paiknedes 9 võidu ja 28 punktiga kümnendal kohal. Poola kõrgliiga põhiturniiril peab iga võistkond 26 kohtumist. Resovia jätkab hooaega kolmapäeval, kui kohtub Poola karikavõistluste veerandfinaalis meistrivõistluste liidri Kedzierzyn-Kozle Zaksaga.