Täht naasis ning säras, Eesti alistas Horvaatia ja purustas horvaadi sõrme

Robert Täht naasis täna Eesti koondisse ja oli kohe meie parim. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond sai täna Euroopa Kuldliigas kahe kaotuse kõrvale teise võidu, alistades Tartus pooleteise tuhande pealise kodupubliku ees Horvaatia 3:2 (-27, -17, 13, 21, 10).

Eesti alustas matši järgnevas koosseisus Kert Toobal, Robert Täht, Andrus Raadik, Ardo Kreek, Andri Aganits, Oliver Venno ja Rait Rikberg. Edu meie suvepuhkuselt naasnud põhirivistust aga ei saatnud. Ebakindlust võis pärast pikka mängupausi näha kõigis meestes eesotsas kogenud Toobali ja Rikbergiga. Eesti kaotas kaks esimest geimi 27:29 ja 17:25. Eriti kehvaks kujunes kohtumise algus aga Horvaatia mängijale Ivan Mihaljile, kes sai blokis pöidlale nii õnnetult pihta, et sõrm pandi juba mängu ajal kipsi.

Eestil õnnestus mängu murrang tuua kolmandas geimis, kui Venno, Raadiku ja Rikbergi asemel toodi väljakule tänavusel koondisesuvel juba kõvasti mänguaega saanud Hindrek Pulk, Kristo Kollo ja Silver Maar. Eesti mängupilt paranes ning kolmas geim võideti suisa 25:13. Neljandas geimis jäi Eesti küll geimi keskosas paaripunktilisse kaotusseisu, ent tuli keerulisest olukorrast välja ja viis mängu otsustavasse geimi. Viiendas vaatuses oli Eesti vastasest juba selgelt parem ja vormistas 15:10 numbritega võidu.

Eesti meeskonna resultatiivsemad olid Robert Täht 17 (+10) ja Ardo Kreek 15 punktiga (+10). Vahetusest sekkunud Hindrek Pulk kogus 14 punkti (+8). Statistika.

B-alagruppi juhib Hispaania 7 punktiga, Hollandil ja Horvaatial on 5 ning Eestil 4 punkti. Hispaania ja Holland peavad seejuures omavahelise neljanda vooru mängu alles homme. Eesti on finaalturniiri korraldajana koha nelja parema seas juba kindlustanud.

Ivan Mihalj sai blokis pöidlale nii õnnetult pihta, et sõrm pandi kipsi. | Foto: Erakogu