Täht pääses Itaalia kõrgliigas esmakordselt platsile, ent Perugiat tabas šokk

Perugia mängijad tänasid pärast mängu kodupublikut, kes meeskonda kaotusest hoolimata lõpuni toetas. | Foto: klubi koduleht

Robert Tähe koduklubi, maailma üheks paremaks meeskonnaks peetav Perugia kaotas eile Itaalia kõrgliigas kodus 2800 pealtvaataja ees kindlalt 0:3 (19, 21, 22) Milanole.

Nurgaründajatena alustasid Perugia poolel mängu Wilfredo Leon ja Oleg Plotnitski. Poola koondise täht Leon sai kirja täismängu ja kogus oma meeskonna parimana 16 punkti (+5). Leon oli ühtlasi ainus, kes Perugiale stabiilselt punkte suutis tuua. Plotnitski alustas mängu sarnaselt hooaja avakohtumisele kehvasti ja vahetati peagi välja (ukrainlase kontole jäi 1 punkt, efektiivsus -3), teda asendanud Filippo Lanza kogus kahe ja poole geimiga 3 punkti (-3).

26-aastane Täht pääses Perugia eest ametlikus mängus esmakordselt väljakule, kuid seda vaid väga lühikeseks ajaks. Täht tuli platsile teises geimis ja sai statistikasse kirja ühe märgi, rünnakueksimuse. Sellega eestlase mäng piirduski.

Milano meeskonda veab tänavu Hollandi koondise duo, peatreener Roberto Piazza ja diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziz. Sügisesel EM-il ka Eesti koondise vastu hea partii teinud Aziz tõi eile suisa 26 punkti (+12).

Eelmisel hooajal sai Perugia Itaalia kõrgliigas vaid ühe 0:3 kaotuse, seegi tuli võõrsil ja märksa tugevama Trentino vastu. Kodus kaotas Perugia viimati liigamängu kuivalt 2017. aasta detsembris Modenale, ent ka tookord oli matš geimide osas oluliselt tasavägisem kui eile.

Perugia on kogunud liigas kahe mänguga kolm punkti. Milanol on kirjas kaks 3:0 võitu ja 6 punkti.