fbpx
Close

Tähtaeg koidab: üleminekuperioodi viimasel päeval on üks tehing juba kinnitatud ja mõned veel soolas

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis, Stefano Di Coste, Michael Keegan, Pärnu peatreener Avo Keel ja TalTech. | Fotod: Allan Mehik/Saaremaa VK, Roma Volley, Aaron Souzzi/Indiana ülikool

Eestis saab täna, 5. veebruaril, läbi üleminekuperiood, mis tähendab seda, et homsest ei tohi võistkonnad uusi mängijaid enam meeskonda registreerida. Võrkpall24 võttis viie Maarjamaa klubi mänedžeriga ühendust ja uuris, kes võib viimase 24 tunni jooksul veel võistkonda täiendada.

Credit24 Meistriliiga liider Saaremaa Võrkpalliklubi jäi rahalistesse raskustesse sattumise tõttu uue aasta alguses ilma nii nurgaründajast Evandro Dias Souzast kui ka mõlemast sidemängijast Alexander Tuschist ja Nikodem Wolanskist. Asendused leiti kahele viimasele: juba mõned päevad tagasi kinnitati makedoonlase Filip Despotovski üleminek, täna sai selgeks ka ameeriklase Michael Keegani liitumine.

“Tahaksin näha mõlemat meest trennis tegutsemas nädal aega, enne kui kommentaare nende kvaliteedi kohta jagan,” ütles klubi eestvedaja uute sidemängijate kohta. “Ma arvan, et nii Despotovski kui ka Keegan on võimelised meie liigas ilusti mängu lahti harutama. Loodan ja usun, et tase võrreldes Tuschi ja Wolanskiga ei lange, aga eks aeg näita, kas see ka päriselt nii on.”

Kui Despotovski liitumisest on portaalis juba juttu olnud (loe siit), siis Keegani nimi tuleb avalikkuses esile esmakordselt. Tegu on 23-aastase sidemängijaga, kes alustas hooaega Rumeenia tippklubis, mullu Kristo Kollo abiga Rumeenia meistriks kroonitud Galati Arcadas, kuid lasti sealt minema. Enne seda mängis ameeriklane neli hooaega USA üliõpilasliigas, kus esindas Indiana ülikooli. Kuressaarde peaks Keegan jõudma esmaspäeval.

Nurgaründaja kohale saarlased aga uut meest ei toonud, mis tähendab, et Keith Puparti kõrval tuleb pead tõsta Rauno Tammel ja Helar Jalal. “Jah, nurgas jätkame nendega, kes meil on. Me ei leidnud sobivat meest, keda olnuks kiiresti võimalik meeskonda tuua. Tammel ja Jalal tekib hea võimalus näidata oma oskusi. Selge on see, et neil tuleb hakata nüüd tugevalt vastutust kandma. Loodan, et nad tulevad sellega toime,” lisas Sepp.

Vastne karikavõitja Tallinna Selver on hästi komplekteeritud ja uute mängijate poole vaatama ei pidanud. “Meil on, jah, selles osas nulliring,” kinnitas klubi mänedžer Lauri Kasper heatujuliselt.

Karikavõistluste hõbemedalisti, tänaseni saarlastega Balti liiga põhiturniiri võidu nimel heitleva Tartu Bigbanki mänedžer Hendrik Rikand viskas õhku huvitava nime. “Taavi Nõmmistu tuleb Küproselt koju,” sõnas Rikand, kuid võttis kohe sõnad tagasi. “See oli väike nali lihtsalt. Tegelikult jätkame nendega, kes olemas on, ja kedagi juurde ei too.”

Tallinna Tehnikaülikool peab jätkuvalt kahekõnet Itaalia alaliiduga, sest soovib registreerida Erasmuse programmi kaudu õppeaaste teiseks pooleks TalTechi õppima tulnud Stefano Di Coste (loe pikemalt temast siit). Kuigi treeningud kinnitavad, et teine korralik sidemängija kuluks hooaja otsustavas faasis Aleksander Eerma kõrvale marjaks ära, pole ülemineku tõeks saamine tänaseni kindel.

“Kui kedagi üldse registreerime, siis Di Coste,” ütles TalTechi mänedžer Uku Rummi ja kinnitas sellega, et uut nurga- või diagonaalründajat, millest läbi hooaja palju juttu olnud, meeskond ikkagi ei hangi.

“Oleme Di Coste osas ülemineku protsessi alustanud, lõpuni on seda aega viia 15. veebruarini,” selgitas Rummi. “Küsimus on selles, kas Itaalia alaliit tõmbab hinda alla või mitte. Nad küsivad täiesti enneolematut summat. Kõik kalkulatsioonid ütlevad, et nad võiksid Di Coste eest küsida maksimaalselt 750 eurot, aga meilt tahetakse saada 1500 eurot. Meie tegime neile omapoolse pakkumise, mis on 500 eurot. Lisaks küsib Euroopa alaliit ülemineku eest 1008 eurot (“tänu” koroonale on summa tavapärasest 30 protsenti väiksem – toim.).”

Valitseva Eesti meistri Pärnu Võrkpalliklubi osas on seis kõige lahtisem. Meeskonna mänedžer Reio Tilk ei soovi veel kõiki kaarte avada. “Teeme hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni tööd, et saaksime kedagi juurde võtta,” ütleb ta üldsõnaliselt.

Kas serblasest nurgaründaja, kes võistkonda testimisele toodi, on veel Pärnus või loodetakse kedagi teist palgata? “Serblane läks eelmisel nädalal koju tagasi. Kui me peaksime uue mängija palkamisele kuluva raha kokku saama, siis võtaksime kedagi. On see siis serblane või näiteks keegi eestlastest, seda ei oska veel öelda. Ei taha kireda liiga vara, ootame pigem tänase päeva lõpuni,” lisas Tilk.

Credit24 Meistriliigas kohtuvad Tartu Bigbank ja Saaremaa Võrkpalliklubi sel nädalavahetusel võõrsil Läti tippude Jekabpilsi Luši ja Riia Tehnikaülikooliga. Saarlaste edu korral saab põhiturniiri võitja ja finaalturniiri korraldaja paika. Eesti liiga vahegrupiturniiri juhatab aga sisse laupäevane TalTechi ja Tallinna Selveri duell.

*Üleminekutähtaeg tähendab seda, et tänase päeva jooksul tuleb uue mängija registreerimine meie alaliidus ära teha. Tehingu lõpuleviimisega on aega tegeleda kuni 15. veebruarini. Kui selle ajaga asju paika ei saada, võib üleminek ka katki jääda.

scroll to top