Tähtsatel hetkedel platsil olnud Pulk aitas Chaumonti raske võiduni Poitiersi üle, Toursile valus kaotus

Hindrek Pulk. | Foto: klubi koduleht

Prantsusmaa kõrgliigas pidasid eile õhtul maha haarava lahingu Chaumont (Hindrek Pulk) ja Poitiers (Renee Teppan), Tours (Timo Tammemaa) sai valusa kaotuse lähirivaalilt ja Pariisi Volley (Ardo Kreek) alistus liiga liidrile.

Eestlaste omavahelises duellis võttis Chaumont maratonmatšis magusa 3:2 (25:16, 22:25, 24:26, 25:18, 17:15) võidu Poitiersi üle. Üldiselt vaid episoodiliselt sekkuv Hindrek Pulk käis korra platsil teises, kolmandas ja neljandas geimis, kuid viimase vaatuse mängis algusest lõpuni. Saarlane tõi 5 punkti (+3), realiseerides 8 tõstest 5 (61%). Võitjate resultatiivseimaks kerkis 22 (+12) punktiga Marlon Yant Herrera. Pärnakas Renee Teppan sekkus vahetusest teises geimis, mängis algusest lõpuni kolmanda ja neljanda, kuid pidi viimast geimi vaatama pingilt ja tõi selle ajaga 7 punkti (-1). Diagonaalründaja sai 13 tõstet, millest suutis punktiks lüüa 6 (46%), lisaks sai ta kirja ühe punktiväärilise bloki. Parim päev polnud ekspärnakal Chizobal, kes tõi 5 punkti (-3). Brasiillane suutis 12 tõstest realiseerida vaid 2 (17%), lisaks sai ta kirja ühe bloki ja lõi kaks ässa. Poitiers’ parimaks kerkis Zouheir El Graoui, kes tõi 20 punkti (+7).

Timo Tammemaa tõi 12 punkti (+9), kui tema koduklubi Tours sai võõrsil 2 tundi ja 20 minutit kestnud lahingus valusa 2:3 (25:16, 26:28, 22:25, 25:22, 12:15) kaotuse neist tabelis koht allpool olevalt Montpellier’ilt. Oodatult kogu kohtumise kaasa teinud eestlane realiseeris 9 tõstest 5 (56%), sai kirja 3 blokki ja lõi 4 pallinguässa. Valitseva meistri tulemuslikem oli lätlane Hermans Egleskalns 22 punktiga (+13). Montpellier’ile tõi Ryan Sclater üleplatsimehena 26 punkti (+17).

Pariisi Volley ja Ardo Kreek ei suutnud liiga liidrit Rennes’it üllatada ja pidid vastu võtma 0:3 (23:25, 23:25, 17:25) kaotuse. Esimeses kahes geimis püsis Pariis mängus algusest lõpuni ja vaatused kaotati minimaalselt. Kolmandaks geimiks oli püssirohi aga otsa saanud ja see vaatus kaotati juba kindlalt. 33-aastane Tallinnast pärit temporündaja oli oma meeskonna üks paremaid, tuues 10 punkti (+2). Kreek realiseeris 14 tõstest 6 (43%), lisaks kanti tema kontosse 3 blokipunkti ja üks pallinugäss. Eestlasest tõi rohkem punkte vaid Robin Overbeeke (13, kasutegur +8). Võitjatele tulemuslikemaks kerkis 17 punktiga (+12) Kamil Baranek.

Liigatabelis jätkab Tours endiselt teisel kohal, olles 20 mänguga kogunud 44 punkti. Chaumont paikneb 36 punktiga neljandal, Poitiers 27 punktiga üheksandal ja Pariis 24 punktiga 12. real. Põhiturniiri lõpuni on jäänud veel kuus vooru, mis tähendab seda, et ka Kreegi tööandjal pole midagi veel kadunud, sest play-off-kohast lahutab neid vaid kolm punkti.

Naiste kõrgliigas pidi hooaja 13. kaotuse vastu võtma Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou tööandja Terville, kes alistus 0:3 (20:25, 21:25, 20:25) Marcq en Baroeul’i naiskonnale. Nurgaründajana tegutseval Bratuhhina-Pitoul oli kehv päev. 7 rünnakuüritusest suutis ta punktiks lüüa kõigest ühe (14%). Kuna bloki ja serviga lisa ei tulnud, jäigi tema arvele üks punkt (-3). Võrukas Hollas tegi kaasa kogu kohtumise ja tõi 6 punkti (+2). Kui tavapäraselt tegutseb Hollas keskblokeerijana, siis eilses kohtumises mängis ta diagonaalründaja positsioonil ning sai 22 tõstet, millest realiseeris 6 (27%).

Paremusjärjestuses asetseb eestlannade leivaisa 22 punktiga 10. kohal.

Kevin Saar ja Saint-Quentin alistusid Prantsusmaa esiliigas võõrsil 1:3 (22:25, 22:25, 25:18, 22:25) seitsmendal kohal olevale Plessis Robinsonile. Esimeses geimis vahetusest sekkunud, kuid järgnevas kolmes vaatuses algisest lõpuni platsil olnud saarlane tõi 8 punkti (-1). Nurgaründaja sai 12 tõstet, millest ta lõi punktiks 7 (58%), lisa tuli ühe ässa näol. Kaotajate tulemuslikem oli 17 punktiga (+9) Strahinja Brzakovic. Väljakuperemeestele tõi Martin Jambon koguni 31 punkti (+21).

Turniiritabelis paikneb Saint-Quentin 24 punktiga neljandal kohal.