Täiesti uskumatu viienda geimi lõpu teinud Tallinna Ülikool/Kikas krooniti täismaja ees Eesti meistriks!

Eesti meister 2022 – Tallinna Ülikool/Kikas. | Foto: Ave Kuusk

Eesti naiste meistrivõistlused leidsid täna oma kulminatsiooni, kui finaalseeria otsustavas viiendas kohtumises läksid pealinnas omavahel vastamisi Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank. Viiegeimilise lahingu kallutas enda kasuks Kikas tulemusega 3:2 (22:25, 25:21, 23:25, 25:18, 16:14) ja tuli pärast 2006. aastat taas Eesti meistriks.

Seeria neljandas mängus Tartus oli Tallinna klubil nii seeria kui toonases kohtumises 2:1 juhtimas, kuid tartlannad tegid imelise tagasituleku (loe siit), mis tähendas, et Eesti meister selgus otsustavas viiendas mängus.

Juba mängu alguses pidi Tartu alustama varasemast pisut teise koosseisuga, kui Ann Starkopfi haigestumise tõttu sai oma võimaluse Kaili Laanemets. Kui senini polnud Tartu finaalseerias võõrsil veel geimivõitu maitsta saanud, siis see viga parandati kohe otsustava mängu avavaatuses, mis võideti 25:22.

Teist geimi alustas paremini Kikas, kes mängis samuti põhisidemängijast kaptenita (Melissa Varlõginat asendas Helena Loos). Pealinnaklubi haaras 4:1 edu, mis sundis Bigbanki võtma esimese mõtlemisaja. Nagu naiste võrkpallis tavaks saanud, siis Tartu jõudis viigini ja läks ka punktiga (6:5) peale. Seejärel sai oma mängumootori taas paremini käima kodunaiskond ja taastas kolmepunktilise juhtpositsiooni (10:7). Edu käest ei antud ja geim neile 25:21.

Kolmandat minimatši alustasid naiskonnad tasavägiselt ja kumbki suurt edu sisse ei suutnud mängida. Kikase naised panid Raili Hundi eestvedamisel sisse järgmise käigu ja geimi keskosas olid nende edunumbrid 16:11. Tartu aga alla ei andnud ja jõudsid 18:18 viigini. Pingelise geimilõpu kallutas enda kasuks Bigbank seisuga 25:23 ja läks kohtumist 2:1 juhtima.

Neljas minimatš algas mõlema naiskonna poolt tõusude ja mõõnadega ja geimi keskosas oli seis 16:16. Seejärel sai Tartu kõigest kaks punkti ja Eesti meistri otsustas viimane viies vaatus.

Eesti meistritiitli võitja otsustanud geimis startis paremini minema Tartu, saades 6:3 edu ja ka pooli vahetati Bigbanki 8:5 juhtimisel. Pikad pallivahetused enda kasuks kallutanud tartlannad jõudsid meistritiitlist nelja punkti kaugusele (11:6), kuid Kikas ei andnud alla, kaitses kolm matšpalli (11:14) ja sai kätte hoopis 15:14 edu ning Raili Hundi rünnak tõi neile Eesti meistritiitli. Viies geim 16:14 Tallinna Ülikool/Kikasele.

Eesti meisternaiskonna parimaks kerkis Raili Hunt, kes tõi 24 punkti (+13), Kätriin Põld lisas 16 ja Merilin Paalo 14 punkti (efektiivsus vastavalt +7 ja +3). Võitjate vastuvõtt oli 39%, rünnak 33%, lisa tuli 12 bloki ja 11 ässa näol. Kogu statistika.

Tartu tulemuslikem oli Ingris Suvi, kes tõi 21 punkti (+11). Hõbemedalistid said serve vastu 46-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 32-protsendiliselt, lisaks teeniti suisa 17 blokki ja löödi 6 ässa.