TÄISPIKKUSES | TalTech pani esiliiga parima klubi karika avamängus paika. Saar: vahe peakski selline olema

TalTechi meeskond punktivõitu tähistamas. | Foto: Võrkpall24

Aadu Luukase nime kandvate Eesti karikavõistluste oodatuimas veerandfinaalis kujunes avamäng ühepoolseks, sest meistriliigaklubi Tallinna Tehnikaülikool alistas võõrsil esiliiga viimaste aastate valitseja Tallinna Ülikooli veidi enam kui tund aega kestnud mängus 3:0 (25:13, 25:18, 25:18).

“Seda ei juhtu,” ütles TalTechi mänedžer Uku Rummi enne kohtumise algust enesekindlalt, kui küsiti, mis juhtub siis, kui Tehnikaülikool peaks veerandfinaalis konkurentsist langema. Avamängu põhjal võib öelda, et Rummil oli õigus.

Argo Araku juhendatav Tallinna Ülikool teeb trenni kahel korral nädalas ja oli enne karikamängu pidanud vaid kaks ametlikku kohtumist – see kõik kajastus ka nende esituses. Avageimis võttis TalTech selgelt vahele Tallinna Ülikooli tituleerituima mehe, äsja vigastuspausilt naasnud Sander Steinbergi. Teises ja kolmandas geimis oli punktivahe väiksem, ent kokkuvõttes polnud ka nendes vaatustes Janis Sirelpuu võistkonna võidus küsimust.

Läbi kohtumise ilusat võrkpalli näidanud TalTechi resultatiivseim oli Kevin Saar 18 punktiga (+15), 13 punkti (+7) panustas Rasmus Meius ja 12 (+8) Matej Šmidl. Esimest korda käis TalTechi eest sel hooajal platsil nende uusim täiendus, libero Alari Saar (vastuvõtt 67%). Vastuvõtul hätta jäänud Tallinna Ülikooli poolel kogus Karl Maidle 9 (+0) punkti, Sander Steinberg lisas 6 punkti (-4).

“Oli raske, sest tasemevahe oli selge. TalTech surus meid serviga ja kuigi nad rünnakul midagi väga erilist ei teinud, siis nad vältisid vähemalt vigu ja sellest piisas meie alistamiseks,” tõdes Tallinna Ülikooli kapten Karel Ellermaa pärast kohtumist.

“Kui me oma keskmise taseme välja mängime, siis vahe peakski selline olema. Eilne mäng Pärnuga oli veel veidi jalgades, aga meil on Spordiravi ja Risto Jamnes,” ütles TalTechi nurgaründaja Kevin Saar.

Tänane mäng läks Võrkpall24 portaalis ka ajalukku, sest esmakordselt tegime ülekande Eesti klubivõrkpallis aset leidvast mängust. Varasemalt on Võrkpall24 tootnud ülekandeid Eesti rahvusmeeskonna kontrollmängudest.

Tallinna Ülikooli ja TalTechi paari edasipääseja selgub 9. novembril, kui Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones peetakse kordusmäng. Poolfinaalis kohtub paari võitja ilmselt Tallinna Selveriga, kes võitis veerandfinaali avakohtumises võõrsil Viljandit 3:0. Teises poolfinaalis kohtub Tartu Bigbank Eesti Maaülikooli või Pärnuga.

Vaata mängu täispikkuses ja kohtumise järel tehtud intervjuusid (alates 1:22.40):