Täispikkuses | Teppan ja Täht tüürisid Eesti Soome vastu võimsa võiduni

Eesti ja Soome koondised on varemgi palju kordi kohtunud, 2017. aastal mindi vastu EM-finaalturniiril. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas täna Vantaas kolmanda ehk viimase kontrollmängu Soomega ja teenis 3:1 (-18, 24, 14, 15) võidu.

Eesti läks täna väljakule järgnevas koosseisus: Kert Toobal, Robert Täht, Kristo Kollo, Renee Teppan, Timo Tammemaa, Andri Aganits ja 37. sünnipäeva tähistanud Rait Rikberg. Mängu murdemomendiks võib pidada teise geimi lõppu, kus vahetusmehe Martti Juhkami servid aitasid Eesti 23:24 kaotusseisust 26:24 geimivõiduni.

Kui avageimis oli Eesti liimist lahti, siis pärast teise geimi kaotust murdusid väljakuperemehed. Eesti oli kolmandas ja neljandas geimis kindlalt parem numbritega 25:14 ja 25:15.

Kui üksikud servivahetused välja jätta, sekkus ainsa Eesti koondislasena pingilt täna Ardo Kreek, kes vahetas välja Tammemaa.

Meie parimaks kerkis 18 (+11) punktiga Robert Täht. Teda toetas Renee Teppan 17 silmaga (+11, sealhulgas 4 blokki). 12 (+7) punkti lisas Kristo Kollo.Eesti vastuvõtt oli 46%, rünnak 53%, lisaks saadi 12 blokki ja löödi 5 ässa.

Soomlaste resultatiivseim oli 14 punktiga (+6) Urpo Sivula. Põhjanaabrite vastuvõtuprotsendiks kujunes 44, rünnak 41%, lisa tuli 5 bloki ja 7 ässpallingu näol.

Järgmisel nädala keskel toimub Tallinnas Saku suurhallis kontrollturniir, kus Eesti võõrustab Valgevenet ja Bulgaariat. Seejärel lendab meie meeskond Hollandisse EM-finaalturniirile.

Tänast kohtumist on võimalik allolevast videoaknast täispikkuses järele vaadata. Mängu kommenteerisid Karl Rinaldo ja Eesti koondise nurgaründaja Rauno Tamme.

Ülekanne sai teoks tänu Credit24 ja Soome võrkpalliliidu abile, pilti tootis Vantaast Baltic Broadcasting.