fbpx
Close

Tali ja Keel karikafinaali eel: võidab see, kes talub pinget paremini

Urmas Tali ja Avo Keel. | Foto: volley.ee/Siim Semiskar

Laupäeval selguvad Kuressaares meeste Eesti karikavõitjad, kui finaalis lähevad kell 16.00 vastamisi tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Pärnu Võrkpalliklubi.

Saaremaa lülitas veerandfinaalis konkurentsist Rakvere, poolfinaalis saadi kahel korral jagu Tallinna Selverist. Pärnu alistas veerandfinaalis esiliigaklubi TalTech/Kiili ja poolfinaalis Tartu Bigbanki. Saaremaa näol on tegu tiitlikaitsjaga, sest eelmisel talvel võideti klubi ajaloo esimene karikas. Pärnu krooniti viimati karikavõitjaks 2016. aastal. Pärnu ja Saaremaa kohtusid viimati alles pühapäeval, kui Credit24 Meistriliigas võttis 3:0 võidu Saaremaa meeskond. Suures finaalis oldi aga vastamisi kevadel Balti liigas, kui Saaremaa sai 3:2 võidu.

Saaremaa peatreeneri Urmas Tali sõnul on nii temal kui mängijatel suur võidunälg. „Hea, et sellele mängule nii-öelda suure mängu silt on külge pandud. Ongi suur mäng! Pärnu peab väga hästi mängima, et meist jagu saada. Ja meie peame väga hästi mängima, et neist jagu saada. Kes oma asjadega pinge all paremini toime tuleb, seda edu ka saadab,“ sõnas Tali. „Võidujanu on meil suur ja osadel meestel pole üldse mingeid tiitleid ette näidata. Aga ka kogenud Artis Caics on näiteks Eestis võitnud kõik muud tiitlid peale karika,“ lisas juhendaja.

Pärnu loots Avo Keel tõdes enne hooaja esimest finaali, et ootab kohtumist suure põnevusega vaatamata rohketele tiitlitele nii treeneri kui mängijana. „Finaal on finaal ja muidugi ootan selliseid kohtumisi alati väga. Tiitlitele saab igal hooajal kolm korda mängida ja enamik meeskondi ei jõuagi finaali. Üks mäng otsustab kõik ja määravaks saab, kumb suudab paremini pinget taluda,“ rääkis Keel, kelle sõnul tekitas viimane omavaheline mõõduvõtt siiski teataval määral ärevust. „Karika poolfinaalid Tartuga ja euromängud olid tipp-topp tasemel meie poolt, aga see viimane mäng tekitas pisut ärevust küll ja viskas mõned küsimärgid õhku. Seal ei saanud me geimilõppudes Saaremaale üldse vastu ja põhjus, miks asjad ei õnnestunud, oli ikka teisel pool võrku,“ lisas Keel.

Enne meeste mängu selgitavad karikavõitja naised, kui kell 13 algavas mängus kohtuvad tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse.

scroll to top