fbpx
Close

Tallinna Selver tahab teha pealinnast võrkpallilinna

Tallinna Selveri noored võrkpallurid. | Foto: Tallinna Selver

Eesti võrkpallikoondise viimaste aastate edu lainel on ala populaarsus endisest veelgi kasvanud. Pealinnas pakub lastele ja noortele kõige laiapõhjalisemat võrkpallitrennide valikut Tallinna Selveri klubi.

2016. ja 2017. aasta Eesti meisterklubi on tänaseks kasvatanud üles sedavõrd tugeva noortesüsteemi, et enamuse Credit24 meistriliigas suurt mängu mängivast meeskonnast moodustavad juba oma kasvandikud.

„Loomulikult on tore, kui Selverist leiavad noored tee tippvõrkpalli juurde, aga meie peaeesmärk on ikkagi kasvatada häid inimesi,“ ütleb klubi juhatuse liige Lauri Kasper, kelle sõnul treenib Selveri klubis 700 Tallinna noort.

Selveri noortesüsteem katab ära kogu Tallinna linna. Treeningud toimuvad nii Õismäel, Haaberstis, Kesklinnas, Pirital, Mustamäel, Lasnamäel kui Põhja-Tallinnas. Esimest aastat hakkab tegutsema treeningrühm ka Viimsis.

Alaga on oodatud tutvust tegema ja uusi sõpru leidma kõik kooliealised lapsed (sünniaastaga 1999-2010), seejuures poiste ja tüdrukute grupid on esindatud võrdselt.

„Võrkpall on ka üks viis, kuidas tulevikus sport ja haridus ühendada. Tänapäeval on näiteks väga levinud minek tugevatesse ülikoolidesse võrkpalluri stipendiumiga. Klubil on koostöö Suurbritannia ja USA ülikoolidega ning täna mängib mitu Selveri kasvandikku tugevas välisülikoolis,“ sõnab Kasper.

Selver on koondanud enda alla palju häid treenereid, kelle hulka kuuluvad ka endised Eesti koondislased Kristjan Õuekallas, Sten Esna ja Argo Arak.

„Klubi toetab ka vähekindlustatud peredele treeningvõimaluste loomist. Samuti ei tasu lapsevanematel karta, et võrkpall on ainult pikkade inimeste sport. Juba üksnes Eesti koondise pikaaegne põhimees Rait Rikberg kummutab selle müüdi,“ lisab Käsper.

Tallinna Selveri võrkpalliklubi noortegruppidega saab lähemalt tutvuda vorkpall.ee lehel.

scroll to top