Tallinna Selveri järelkasv tegi karikavõistlustel puhta töö

Tallinna Selveri võidukad poisid ja tüdrukud. | Foto: volley.ee

Pühapäeval Võru Spordikeskuses lõppenud kuni 18-aastaste poeglaste EVF karikavõistluste finaalturniiril saavutas esikoha Tallinna Selveri Spordikool I. Järgnesid Spordiklubi Kiili Tats I ja Tartu Olerex/Veski Mati.

Reedel alanud turniiril jäi ainsana kaotuseta Tallinna Selveri Spordikool I, saavutades viie võiduga kuldmedali. Spordiklubi Kiili Tats I teenis nelja võiduga hõbeda ja Tartu Olerex/Veski Mati kolme võiduga pronksi. Seejuures kaotas Tats ainsa mängu Selverile 2:1 eduseisust. Võru Spordikool tuli kahe võiduga neljandaks ja Pärnu Spordikool I ühe võiduga viiendaks. Ainsana võiduta jäänud Tallinna Selveri Spordikool II leppis kuuenda kohaga, vahendab volley.ee.

Tänavusel hooajal on B-vanuseklassi poeglapsed juba korra omavahel kohtunud, kui novembris toimunud Eesti karikavõistlustel (noored selgitavad erinevaid karikavõitjaid kahel korral aastas) võitis esikoha viies mängus vaid kaks geimi loovutanud Talllinna Selveri Spordikool I. Teise koha saavutas Tartu Olerex/Veski Mati ja kolmanda koha Spordiklubi Kiili Tats. Võistkondade koosseisud on nähtavad siin.

Sama vanuseklassi tütarlaste finaalturniiril tegi puhta töö samuti Tallinna Selveri Spordikool I, loovutamata seejuures vastastele geimigi. Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool ja Tartu Olerex/Veski Mati võitsid järgnevatena kolm kohtumist, kuid 10 kogutud punkti tagasid hõbemedalid Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikoolile. Seega, kõige kahvatumat värvi medalid said kaela Tartu Olerex/Veski Mati neiud. Esimesena esikolmikust välja jäänud Viljandi Spordikool võitis kaks mängu. Viiendaks tulnud Spordiklubi Kiili Tats teenis ühe ja kuuendaks jäänud Võru Spordikool samuti ühe võidu. Kuna nii Tats kui ka Võru noppisid võrdselt punkte (3), sai paremusjärjestuse määramisel otsustavaks üldine geimide suhe. Nimetatud näitaja oli parem Tatsil, kes võitis 5 geimi ja kaotas 12. Võru geimide suhe oli vastavalt 5:14.

Novembris toimunud Eesti karikavõistlustel võitis esikoha Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool. Teise koha saavutas Tallinna Selveri Spordikool I ja kolmanda koha Tartu Olerex/Veski Mati. Võistkondade koosseisud on nähtavad siin.