fbpx
Close

Tallinna Selverist lahkub mitu põhitegijat, kuid peatoetaja ja eesmärgid jäävad samaks

Tallinna Selveri diagonaalründaja Matej Šmidl (nr 13) ja nurgaründaja Karli Allik (nr 6) ei jätka Selveris mängimist, sest siirduvad parematele jahimaadele. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tallinna Selveri võrkpalliklubi loodab jätkata uuel hooajal sarnase võistkonnaga nagu mullu, kuigi teatud muudatused on meeskonda kindlasti ees ootamas.

Selveri tegevjuhi Lauri Kasperi sõnul lahkuvad võistkonnast mõlemad leegionärid ehk kogu liiga parim punktikütt, tšehhist diagonaalründaja Matej Šmidl ja poolakast teine sidemängija Damian Czetowicz. Samuti vahetab klubi Eesti koondise kogemusega nurgaründaja Karli Allik.

“Šmidl astub karjääris ilmselt päris pika sammu edasi, aga seda tuleb juba temalt endalt täpsemalt uurida. Czetowiczi tahtis kuuldavasti teiseks sidemängijaks palgata Poola tippklubi Belchatowi Skra, aga ta siirdus lõpuks ühesse Poola esiliigaklubisse põhimeheks. Ka Allik vahetab klubi, aga ülejäänud koosseisuga loodame uuel hooajal edasi minna ja pooleli jäänud projekti jätkata,” rääkis Kasper Võrkpall24.ee’le.

Selveris võiks seega senistest põhimeestest mängimist jätkata sidemängija Renet Vanker, temporündajad Marx Aru ja Mihkel Varblane, nurgaründaja Oliver Orav ning liberod Rauno Haidla ja Sten Vahtras. Kasper ei soovinud siiski nimeliselt veel välja tuua, kes kindlalt jätkab, küll aga ütles ta, et tühjaks jäänud kohtadele plaanitakse asendused leida. Meeskond kavatseb ka tuleval hooajal mängida medali eest.

“Meie meeskonna ja noorteklubi suurtoetajana jätkab Selver. Muude toetajate osas on veel palju lahtisi otsi – kellega on seis kehvem, kellega parem. Kui tervise osas on kriisi teravik möödunud, siis ettevõtluses ja majanduses laiemalt alles hakkab kätte jõudma see aeg, kui selgub, mis see kriis maksma läks ja palju ta tulevikku mõjutab. Sama jutt käib kohalike omavalitsuste ja nende rahade jagamise põhimõtete kohta. Ebakindlust on selles osas palju ja suur töö seisab meil klubina veel ees,” tõdes Kasper.

“Oleme uue hooaja osas ootusärevad,” jätkas Kasper optimistlikumalt. “Loodame spordirahvana, et kriis möödub ja tagasi ei tule. Et saaks normaalselt trenni teha ja mängida. Ja mängida ikkagi pealtvaatajate ees ja konkurentsivõimelises liigas. Kuna Credit24 Meistriliigas ehk Eesti – Läti ühisliigas on selles osas veel palju küsimärke õhus, siis saab olema huvitav jälgida, milline meie liiga uuel hooajal välja näeb.”

Selles osas, kas Selveri peatreenerina jätkab tööd itaallane Alessandro Piroli või palgatakse keegi teine, peaks saabuma info lähiajal.

scroll to top