TalTech alistas imemänguga Tartu, nurgaründajana tegutsenud Keel Pärnut võiduni vedada ei suutnud

TalTech. Foto: Riina Vals

Credit24 Meistriliiga raames peeti täna kaks veerandfinaali kohtumist, millest väljusid võitjatena Jekabpilsi Luši ja TalTech.

Päeva esimeses kohtumises alistus Pärnu Võrkpalliklubi kodusaalis 0:3 (21:25, 21:25, 22:25) Jekabpilsile. Eesti klubi parimateks kerkisid nurgaründaja Taavet Leppik ja diagonaalründaja Kristaps Platacs, kes tõid vastavalt 16 ja 13 punkti (+9; +3). Leppik realiseeris 27 tõstest 13 (48%), tõi ühe blokipunkti ja lõi kaks serviässa. Platacs lõi 33 tõstest punktiks 11 (33%) ja teenis 2 punkti serviässade eest. Tänases kohtumises tegutses sidemängija Martti Keel tavapäratult nurgaründaja positsioonil. Nurgaründajad Ygor Duarte ja Tony Tammiksaar jäid kohtumisest kõrvale vigastuste tõttu. Keel lisas võistkonna arvele 6 punkti (+4), realiseerides 14 tõstest 6 (43%). 188-sentimeetrine pärnakas oli täpne servi vastuvõtul – tema vastuvõtuprotsendiks kujunes 71. Sidemängijana tegi kogu kohtumise kaasa 18-aastane Richard Voogel. Võitjate resultatiivseimaks osutus Rihards Pukitis, kes tõi 12 punkti (+6), realiseeris 17 tõstest 11 (65%) ja sai kirja ühe blokipunkti.  Kodumeeskonna rünnakuprotsent oli 41, vastastel 58. Vastuvõtuprotsendid olid vastavalt 73 ja 42.

Päeva teine kohtumine osutus tõeliseks põnevuslahinguks, kui TalTech võttis Tartu üle üllatusvõidu tulemusega 3:1 (27:25, 26:24, 9:25, 25:23). Kõik viis eelmist omavahelist mängu kaotanud TalTech suutis oma paremust näidata äärmiselt olulisel hetkel, astudes teise veerandfinaali kohtumisse eduseisul. TalTechi tulemuslikem oli Mihkel Nuut, kes tõi 16 punkti (+7), lüües 33 tõstest punktiks 14 (42%) ja tuues kaks punkti serviässadega. Paremuselt järgmine oli Valentin Kordas, kes kogus 14 punkti (+5), realiseeris 35 tõstest 11 (31%), lõi 2 serviässa ja tõi ühe blokipunkti. Kaotajate resultatiivseim oli nurgaründaja Albert Hurt, kes tõi hea mänguga 24 punkti (+20). 20-aastane võrukas realiseeris 43 tõstest 22 (51%), tõi ühe blokipunkti ja lõi ühe serviässa. Hurda vastuvõtuprotsendiks oli 63. Diagonaalründaja Curtis Stockton tõi 19 punkti (+10), realiseeris 36 tõstest 17 (47%) ja tõi ühe punkti nii servi kui blokiga. TalTechi rünnakuprotsent oli 38, vastastel 43. Vastuvõtuprotsent oli vastavalt 49 ja 57.

Teised veerandfinaali kohtumised peetakse 7. märtsil, kui kell 17 panevad Tartus palli mängu TalTech ja Tartu ja kell 18 võõrsil mängiv Pärnu ja Jekabpils. Kell 18 kohtuvad Kuressaares Saaremaa ja Jelgava ning kell 19:30 kodusaalis mängiv Selver ja Riia Tehnikaülikool. Seeria võitmiseks on vaja teenida kaks võitu.