TalTech alistas põnevuskohtumises valitseva Eesti meistri Pärnu

TalTech. | Foto: klubi koduleht

Credit24 Meistriliigas olid Eesti klubidest ainsana võistlustules TalTech ja Pärnu, kes kohtusid Tallinnas omavahel. Viiegeimilise lahingu järel saavutas raske 3:2 (23:25, 25:23, 25:23, 17:25, 15:7) ülikoolivõistkond.

Esimesed kolm geimi lõppesid kõik minimaalse vahega. Pärnu võitis neljanda vaatuse kindlalt, kuid TalTech ei lasknud end sellest häirida ning ei andnud otsustavas geimis suvepealinlastele võimalustki – 15:7 ja ühtlasi kogu kohtumine 3:2 neile.

Võitjate parimaks kerkis Valentin Kordas, kes on hooaja alguses näidanud end suurepärasest küljest. Tema arvele kogunes 20 punkti (+7). TalTechi teine punktikütt Mihkel Nuut lisas 16 punkti (+3). Ülikoolimeeskonna vastuvõtt oli 52%, rünnak 40%, lisa tuli 16 bloki (Joonas Popman ja Ragnar Kalde mõlemad 5) ja 9 ässa (5 Nuut) näol. Statistika.

Pärnule tõi kõige rohkem punkte Taavet Leppik – 18 punkti, efektiivsus +10. Pärnu värskemad täiendused brasiillane Ygor Duarte ja venelane Andrei Gvozdev lisasid vastavalt 15 ja 13 punkti (kasutegur vastavalt -1 ja +6).  Valitseva Eesti meistri vastuvõtt oli 46%, rünnak 39%, lisaks saadi 9 blokki ja löödi 6 ässa.

Turniiritabelis hoiab TalTech 6 punktiga kaheksandal kohal. Pärnu on 10 punktiga neljas.

Homme on Eesti klubide osalusel kavas üks kohtumine, kui Tartu Bigbank (tabelis 2.) võõrustab kell 19 Tallinna Selverit (3.).