TalTech ja Pärnu pidasid tasavägise lahingu, Švans uues ametis ja libero Saar tagasi pealinnaklubis

TalTechi võidukas meeskond. | Foto: TalTech

Credit24 Balti liigas teenis hooaja teise võidu Tallinna Tehnikaülikool, kes alistas Eesti klubide duellis võõrsil sajapealise publiku ees 3:1 (-23, 14, 25, 22) Pärnu Võrkpalliklubi.

Üks kohtumise huvitavamaid osasid oli juba algkoosseisude nägemine, sest Avo Keel lülitas Pärnu diagonaalründajana mängu tempomehe Toms Švansi ja liigutas Markus Uuskari nurgaründaja kohale. TalTechi särgi tõmbas aga pikkade aastate järel selga uuesti eelmistel hooaegadel Saaremaa Võrkpalliklubis mänginud libero Alari Saar. Platsile TalTechi nurgaründaja Kevin Saare noorem vend siiski ei pääsenud, sest täismängu sai kirja Cris Karlis Lepp. TalTechi sidemängija ja kaptenina tegutses oodatult eelmiste hooaegade Pärnu kapten Martti Keel.

Põnevust jagus kohtumisse kolmeks geimiks – ühepoolne oli vaid teine vaatus. Favoriit TalTech mängis esimestes geimides lohakalt, ent lihtsaid eksimusi pakkus ka kodumeeskond. Kokkuvõttes teenis TalTech siiski napi, ent seda väärtuslikuma 3:1 võidu ja kolm punkti. Võitjate tulemuslikumad olid Matej Šmidl 21 (+11) ja Mihkel Tanila 10 punktiga (+8), Pärnule tõi nii Boriss Žukov kui ka Toms Švans 16 punkti (+8 ja +4).

Pärnul jäi põhimeestest kohtumisest eemale Tony Tammiksaar, kes on vigastuse tõttu eemal kuni hooaja lõpuni. TalTech pidi aga hakkama saama tempomehe Sten Perilluse ja kaitseväe võlusid nautima läinud diagonaalründaja Kaur Erik Kaisita. Üht Kaisi võis siiski saalis kohata, Kaur Eriku treenerist isa Peetrit.

Liigas jätkavad täiseduga leedulaste Gargždai Amber-Arlanga (9 p) ja Tartu Bigbank (6 p). TalTech, kes on kogunud kolme mänguga kaks võitu ja 6 punkti, kerkis kolmandaks, Pärnu jätkab kuuendana (3 p). TalTechi hooaeg jätkub juba homme kell 19.30 Eesti karikavõistluste veerandfinaali avamänguga Tallinna Ülikooli vastu. Mängust teeb otseülekande Võrkpall24.ee.