TalTech ja Tartu teenisid Balti liigas kindla võidu, Riiale üllatuskaotus

TalTech/Tradehouse. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eilne naiste Balti liiga võistluspäev kulges Eesti võistkondade jaoks sarnases rütmis nagu laupäev, kui võiduni jõudsid TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank ning kaotusega pidi leppima taas Audentese SG/Noortekoondis. Erinevalt eilsest suutsid noored siiski punktivõiduni jõuda, vahendab volley.ee.

Kahes esimeses geimis tundus, et kodusaalis mänginud Audentese SG/Noortekoondis jätab tänavust hooaega kehvalt alustanud tiitlikaitsja Alytause Prekyba Parama ka seekord võiduta, kui avageimis olid võõrustajad paremad 25:18 ja teises 25:16. Seejärel panid külalised sisse teise käigu, võitsid nii kolmanda, neljanda kui ka viienda geimi ja saavutasid 3:2 (-18, -16, 22, 18, 9) paremusega hooaja esimese võidu. Kätriin Põld tõi suurepärase 68-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures koduvõistkonnale üleplatsimängijana 23 punkti, lüües punktiks 19 tõstet ja näidates kohtumise parimat kasutegurit +18. Maren Mõrd lisas 21 ja Anni-Ly Abel 15 punkti.

Kahe kaotuse kõrvale viienda võidu teeninud Tartu Ülikool/Bigbank oli Leedus 3:0 (22, 17, 9) resultaadiga parem TK Aušrinest. Võitjate parimaks osutus Kadi Kalm, kes tõi 14 punkti ja jäi 13-ga plussi. Laura Reiteri arvele kanti 11 punkti. Rünnakuid realiseeris Tartu esindus 47-protsendiliselt ja pallinguid võeti vastu 62-protsendiliselt. Leedu naiskonna samad näitajad olid 24% ja 45%. Pallingul kogusid tartlannad 7 ja leedulannad 4 punkti, blokis olid Tartu edunumbrid 8-4.

Eelmises neljas mängus väljakult 3:0 võiduga lahkunud TalTech/Tradehouse loovutas eile Kaunase vastu esimese geimi, kuid vaatamata sellele kirjutati tabelisse järjekordsed maksimaalsed punktid. Kadi Kullerkann tõi 3:1 (15, 14, -14, 18) võidumängus kolme geimiga 14 (+11) punkti. Mari Loorman panustas võitu 11 ja sarnaselt üleeilsele viis pallinguässa löönud Julija Mõnnakmäe 9 punkti.

Eilses viimases mängus kaotas Riia Võrkpallikool kodus üllatuslikult 2:3 (21, -20, -19, 23, -7) Jelgavale, mis tähendab seda, et liiga ainuliidriks kerkis 15 punkti kogunud TalTech.

Eesti võistkonnad on taaskord võistlustules 20. novembril kell 19.30, kui TalTech/Tradehouse võõrustab Audentese SG/Noortekoondist. Tartu Ülikool/Bigbank püüab Balti liigas uuesti punkte 23. novembril.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN