fbpx
Close

TalTech ja Tartu teenisid Balti liigas võidulisa ja lõpetasid esimese ringi esikolmikus

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna peatreener Kristjan Kais. | Foto: SK Duo

Naiste Balti liigas tõmmati pühapäeval joon alla põhiturniiri esimesele ringile, kui kõik võistkonnad pidasid oma seitsmenda mängu. Teisele ringile lähevad hea emotsiooniga vastu nii Tartu Ülikool/Bigbank kui TalTech/Tradehouse, kes võitsid vastavalt Läti ja Leedu naiskonda. 

Leedus peetud mängus 1:0 juhtima asunud, kuid õige pea 1:2 kaotusseisu jäänud TalTech/Tradehouse võitis seejärel neljanda ja viienda geimi, saavutades 2 tundi ja 13 minutit kestnud vastasseisus turniiritabeli viimase Jonava Achema üle 3:2 (23, -21, -21, 19, 13) võidu. TalTech pidi seejuures hakkama saama mitme oma põhitegijata, puudu oli näiteks Kadi Kullerkann, vahendab volley.ee.

Rünnakul suurepärase 63-protsendilise (27-st 17) efektiivsusega tegutsenud Sylvia Tammerik kogus üleplatsimängijana 22 punkti, millega ta ületas oma senise “hooaja tippmargi” koguni 10 punktiga. Ühtlasi oli kohtumise parim ka Tammeriku kasutegur +17. Isiklikku hooaja parimat tulemust parandas ka 20 punkti toonud Maria Säästla. Mari Loorman panustas viie blokipunkti juures võitu 16, Laura Luik 12 ja Marcella Raud 11 punkti. TalTech ületas vastast nii rünnakul kui blokis, kus jäädi peale vastavalt protsentidega 42-36 ja punktidega 9-8. Pallingu vastuvõtul oli aga kindlam Jonava esindus, kes näitas TalTech 51-protsendilise täpsuse vastu 63-protsendilist täpsust.

Nädalavahetusest maksimumi võtnud tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank mängis võõrsil peetud kohtumises üle VK MiLATssi, olles turniiritabelis kolmandal kohal paiknenud lätlannadest parem 3:1 (21, -20, 17, 22) resultaadiga. Tehnilistel põhjustel on statistika hetkel veel poolik.

Põhiturniiri esimese ringi kuue võidu ja ühe kaotusega lõpetanud Tartu Ülikool/Bigbank hoiab 19 punktiga kindlat esikohta. Riia Võrkpallikool järgneb 15 ja kolme kaotuse kõrvale neljanda võidu teeninud TalTech/Tradehouse 11 punktiga. Naiste Balti liiga põhiturniiri teise ringiga tehakse algust kahe nädala pärast.

Tabeliseis.
scroll to top