fbpx
Close

TalTech jätkab Balti liigat kahe vooru järel ainsana täiseduga

TalTech Tradehouse’i naiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Balti liiga teine võistluspäev oli Eesti võistkondade jaoks edukas, sest kolmest meie esindusest jõudsid võiduni kaks. TalTech/Tradehouse jätkab kahe mängu järel puhaste paberitega, kaks võitu on kirjas ka Tartu Ülikool/Bigbankil, vahendab volley.ee.

Sarnaselt laupäevale ei loovutanud TalTech/Tradehouse vastasele ka pühapäeval geimigi, võttes kodusaalis 3:0 (13, 16, 18) võidu TK Aušrine üle. Tallinlannade võitu andis suurima panuse Kadi Kullerkann, kes kogus 18 (+13) punkti. Merilin Paalo ja vaid kolmandas geimis kaasa teinud Maria Säästla lisasid 9 punkti. TalTech pani võidule aluse suurepärase rünnakutegevusega, realiseerides koguni 59% tõstetest. Leedulannade sama näitaja oli vaid 26%.

Päev varem Lätis raske 3:2 võidu Riia Võrkpallikooli üle saanud Tartu Ülikool/Bigbank oli pühapäeval tahtmist täis, et võõrsil punktiarvet veelgi kasvatada. Kodupubliku kurvastuseks saadi ülesandega edukalt hakkama ja nopiti 3:0 (17, 22, 13) võit Jelgava/LLU üle. Rünnakul silmapaistvat 61-protsendilist (18-st 11) efektiivsust näidanud Ingrid Kiisk tõi võitjatele üleplatsimängijana 17 punkti, jäädes seejuures 12-ga plussi. Viie blokipunktiga säranaud Mari Arak tõi tartlannadele 10 ja Kadi Kalm samuti 10 punkti. Tartu naiskond on selgelt parem nii blokipunktide arvestuses, kus jäädi peale punktidega 13-4, kui ka rünnakul, kus näidati vastase 28-protsendilise efektiivsuse vastu 48-protsendilist efektiivsust.

Laupäeval 3:0 võiduga alustanud Audentes SG/Noortekoondis teises mängus punktiarvet ei kasvatanud, kui kodusaalis tuli tunnistada Läti naiskonna Daugavpilsi miLATssi 3:1 (21, -24, 23, 18) paremust. Kohtumise suurima punktisaagi kogus Eva Liisa Kuivonen, kelle arvele märgiti 24 punkti (+13). Kätriin Põld ja Anni-Ly Abel tõid koduvõistkonnale 11 punkti.

Sel laupäeval kell 16 toimub Tartus tõeline maiuspala, kui vastamisi lähevad Eesti meistriliiga kevadised finalistid Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

scroll to top