fbpx
Close

TalTech läheb euromängudele vastu ilmselt haigestunud Lepata, leegionär otsib uut koduklubi

Cris Karlis Lepp. | Foto: Gertrud Alatare/Võrkpall24

Tallinna Tehnikaülikooli meeskond valmistub uue aasta esimesel nädalal CEV Challenge Cupi 1/8-finaali kohtumisteks, kus minnakse vastamisi Šveitsi paremikku kuuluva Schönenwerdiga.

Mängud peetakse 11. ja 12. jaanuaril ehk järgmise nädala teisipäeval ja kolmapäeval võõrsil. Avaringis samuti kahes võõrsilmängus Taani meistrist Gentoftest jagu saanud meeskond lendab Zürichisse esmaspäeval läbi Varssavi.

Miks peetakse mõlemad mängud võõrsil, uuris Võrkpall24 TalTechi mänedžerilt Uku Rummilt. “Arvutasime üht- ja teistpidi ning mõtlemiskohta ei tekkinudki,” vastas Rummi. “Šveitslased tegid sedavõrd hea pakkumise. See oli ka põhimõtteliselt ainult lahendus, kuidas euromängud finantsiliselt ära pidada saame.”

TalTechi ridadesse naasis pärast karikafinaali sidemängija Aleksander Eerma, kes oli hooaja esimese poole laenul Tartu Bigbankis. See, et Eerma esindas käimasoleval hooajal tartlasi nii Meistrite liigas kui ka CEV Cupil, ei sega tal TalTechi ridades CEV Challenge Cupil mängimast. “Eerma saab mängida, lihtsalt tema litsentsitasu on seetõttu natuke kallim kui teistel mängijatel,” selgitas Rummi.

TalTechil on pärast Eerma naasmist kasutada kaks Eesti tasemel head sidemängijat, sest võistkonna kaptenina tegutseb tänavu Martti Keel. Nii Eerma kui ka Keel jäävad TalTechi hooaja lõpuni, olgugi et Tallinna Selver uuris pärast Renet Vankeri Maaseiki Greenyardi siirdumist neist ühe laenamist.

“Andres (Selveri peatreener Andres Toobal – toim.) helistas pärast jõule ja uuris, kas võiksime olla sellest huvitatud. Me oleks võib-olla sellele mõelnud, kui mõlemad mehed poleks TalTechi tudengid, aga praeguses olukorras poleks see olnud vajalik käik. Tänu Eerma ja Keele olemasolule on treeningute kvaliteet oluliselt tõusnud. Pealegi oleme sel hooajal ühele klubile (Bigbank) juba vastu tulnud, nüüd sai heategevus läbi,” ütles Rummi.

Sellega TalTechi uue aasta seiklused veel ei lõpe, sest haigusega on hetkel treeningutest eemal meeskonna üks pikaajalisemaid põhimehi, libero Cris Karlis Lepp. “Ta on tõbine ja ilmselt euromängudele me teda kaasa võtta ei saagi,” tõdes Rummi. Lepale on siiski esimest hooaega võrdväärne asendus olemas tänu Saaremaalt saabunud Alari Saarele.

Võimalik, et ühest mängijast jääb TalTech hooaja keskel siiski ilma, sest Beau Graham on asunud välisklubi otsima. “Jah, ta käis korra rääkimas, et mis meie arvame sellest, kui ta leiab välismaalt normaalse pakkumise. Ütlesime, et meie teda kinni ei hoia, sest meie ei maksa talle palka,” rääkis Rummi. Austraalia tempo- ja diagonaalründaja teenistuse eest on tänavu vastutanud teatavasti Saaremaa ärimees Ivar Alt. Euromängudel peaks Graham siiski olemas olema.

Rainer Vassiljevi ja Kristo Kollo endine koduklubi Schönenwerd pole Šveitsis eriti head hooaega tegemas. Seitsme meeskonna konkurentsis paikneb meeskond 6 võidu ja 6 kaotusega kolmandal kohal. “Nad peaksid olema tasemelt umbes meie moodi meeskond, aga meie eesmärk võiks olla ikkagi edasipääsu tagamine,” arvas Rummi.

Kas klubil leiduks ka raha, et edu korral veerandfinaalis suure tõenäosusega Türgi suurklubi Ankara Halkbankiga mängida? “Mängijate seisukohalt oleks edasipääs hea, aga mulle tooks see peavalu juurde küll,” muigas Rummi, kuid avaldas siiski lootust, et mingi lahendus taas leitaks.

Enne euromänge ootab TalTechi laupäeval veel ees Credit24 Balti liiga kodumäng liider Tartu Bigbankiga.

scroll to top