fbpx
Close

TalTech läheb talvises Türgis sinilindu püüdma, kõik mehed on rivis

TalTech. | Foto: CEV

TalTech peab täna ja homme talvises (6 kraadi) Türgis CEV Challenge Cupi veerandfinaalmängud kohaliku suurklubi Ankara Halkbankiga. Esimene kohtumine algab täna kell 16.30, isetehtud otsepilti näeb volley.ee Facebooki lehelt ja ka selle uudise alumisest osast.

Et kohtumisest ei toodeta ametlikku telepilti, otsis Eesti Võrkpalli Liit võimalusi olulised mängud siiski Eesti võrkpallisõpradeni tuua. Nii näeb mängu kahe telefonikaamera veebiülekandena siit. Erinevalt eelmise ringi mängudest lendas seekord TalTech välismaale täiskoosseisus, vaid austraallasest temporündaja Beau Graham on vahepealse aja jooksul klubist lahkunud.

“Hetkeseisuga on kõik 13 kaasa võetud mängijat elu ja tervise juures. Oleme teinud Ankaras nüüd kolm trenni. Tingimused on head ja hotell asub mängusaaliga samas hoones. Tegu on võrkpalliföderatsiooni majaga. Kuna siinset mängusaali kasutavad mitmed erinevad võistkonnad, siis on ka mõlema mängu algusajad varajased,” sõnas TalTechi mänedžer Uku Rummi. Kordusmäng TalTechi ja Ankara vahel peetakse homme kell 14.00 taas Türgis.

Veerandfinaalist kaugemale pole ükski Eesti klubi varem eurosarjas jõudnud, nii teeks TalTech edu korral Eesti võrkpalliajalugu. Ankara näol on tegu aga tõelise tippklubiga, kes paikneb hetkel Türgi kõrgliigas liidrikohal. Türgi meistriks on tuldud üheksal korral, karikavõitjaks seitsmel korral. Challenge Cupil teeniti hooajal 2020/2021 hõbe (nagu ka hooajal 2006/2007), varasemalt on Ankara võitnud CEV Cupi (2012/2013) ning saanud Meistrite liigas hõbeda (2013/2014). Sel hooajal on Ankara võitnud Türgi liigas kõik 17 senipeetud kohtumist.

TalTechi võimalik algkoosseis: sidemängija Martti Keel, nurgaründajad Kevin Saar ja Rauno Tamme, temporündajad Sten Perillus ja Mihkel Tanila, diagonaalründaja Matej Šmidl ning liberod Cris Karlis Lepp ja Alari Saar.

TalTech pääses veerandfinaali tänu kuldsele geimile Šveitsi klubi Schönewerdi Volley vastu. Tallinna klubi võitis kaheksandikfinaali avamängu 3:1, ent kaotas kordusmängu sama skooriga ja nii selgitas edasipääseja kuldne geim, mille Janis Sirelpuu hoolealused võitsid 15:13. 1/16-finaalis lülitas TalTech konkurentsit taanlaste Gentofte.

scroll to top