TalTech lõi blokipeo ja suure publikurekordi toel esimeses kodumängus Selverit

Matej Šmidli rünnakuprotsent oli eilses võidumängus suisa 58 protsenti. | Foto: Siim Semiskar

Credit24 Balti liigas pidas eile hooaja esimese kodumängu Tallinna Tehnikaülikool, kes alistas kodus 3:0 (25:23, 25:18, 25:21) Tallinna Selveri ja kerkis ühtlasi tabelis pealinna parimaks klubiks.

Mängu võtmemomendiks kujunes avageimi lõpp, kus TalTechil õnnestus tulla välja 17:20 kaotusseisust ja võita geim 25:23. Teises geimis hakkas Selveri mäng kõikuma juba oluliselt rohkem ning tiitlikaitsja ei suutnudki Janis Sirelpuu hoolealuste pidurdamiseks enam rohtu leida.

Võitjate resultatiivseimad olid võrdselt 15 punktiga Kevin Saar (+5) ja Matej Šmidl (+6), 11 punkti (+8) lisas Rasmus Meiuse. TalTechi vastuvõtt oli 58%, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokist saadi lausa 12 punkti (4 blokki Meiuselt) ja servil löödi 4 ässa ning eksiti 15 pallingul. Selveri edukaim oli rünnakul 11 punktiga (-1) Oliver Orav, 10 silma (+3) lisas Mihkel Varblane. Selveri vastuvõtt oli 58%, rünnak 38%, blokipunkte teeniti 6 (neist 4 läks Varblase kontole) ja servipunkte 2 (18 viga).

Suure töö tegid ära ka mängu korraldajad, kes suutsid tuua saali ametlikel andmetel suisa 523 pealtvaatajat. Senine selle hooaja publikurekord kuulus 3. oktoobril peetud hooaja avamängule, kus Tartu Bigbank võõrustas 225 pealtvaataja ees Selverit. Eestis peetavate kõrgliigamängude keskmine publikuhuvi jääb aga hetkel 100 inimese juurde.

TalTech jätkab hooaega juba teisipäeval, kui võõrustab karikavõistluste veerandfinaali korduskohtumises Tallinna Ülikooli. Selver kohtub aga järgmisel laupäeval Balti liiga raames Läti esiklubi Jekabpilsi Lušiga.