Ameerika mägedel seigelnud TalTech jõudis eurosarjas järgmisse ringi, lisatud asjaosaliste kommentaarid!

TalTech tagas eurosarjas edasipääsu. | Foto: CEV

Tallinna Tehnikaülikool mängis CEV Challenge Cupil võrkpallisõprade närvidel, ent tagas ikkagi esmakordselt klubi ajaloos pääsu 16 parema sekka. Korduskohtumises piisas Kopenhaagenis Taani meistri Gentofte vastu kahest geimivõidust, mäng kaotati lõpuks aga 2:3 (30:32, 25:19, 22:25, 25:19, 15:17).

TalTechi tänane algkoosseis oli järgnev: sidemängija Martti Keel, nurgaründajad Kevin Saar ja Rasmus Meius, temporündajad Beau Graham ja Mihkel Tanila, diagonaalründaja Matej Šmidl ning libero Cris Karlis Lepp.

Gentofte tänane algkoosseis: sidemängija Sebastian Mikelsons, nurgaründajad Mads Mölgaard ja Anders Hartmann, temporündajad Sebastian Bach ja Rasmus Mikelsons, diagonaalründaja Steen Sörensen ning libero Kasper Nielsen.

TalTech alustas esimest geimi hästi ja paistis, et täna tuleb sarnaselt eilsele kindel 3:0 võit. Ent rohked omavead ja Taani amatöörklubi kasvav enesekindlus tõid mängu pöörde. Pingelises geimi lõpus kaitses Gentofte mitu geimpalli ja siirdus numbritega 32:30 kohtumist juhtima.

Teine geim läks avavaatuse kaotamisest hoolimata kindlalt 25:19 TalTechile, kuid kolmandas ärkas Gentofte taas ja siirdus 25:22 geimivõiduga mängu uuesti juhtima. Neljandas geimis oli TalTech omakorda selgelt parem ja tagas 25:19 geimivõiduga edasipääsu. Geimi lõpetas Mihkel Tanila efektne rünnak.

Viiendas geimis saatis Janis Sirelpuu väljakule varumehed, muuhulgas eurosarjas esmakordselt väljakul käinud 18-aastase sidemängija Martin Voiti ja 19-aastase temporündaja Remo Torni, 21-aastase temporündaja Sten Perilluse, samal ajal kui Gentofte jätkas põhimeestega võidu püüdmist. TalTech tuli 1:5 kaotusseisust kenasti välja ja omas 14:12 seisul kaht matšpalli, ent mitu järjestikust eksimust tõid mängu viigi. Gentofte võitis lõpuks otsustava geimi 17:15.

TalTechi tulemuslikumad olid Matej Šmidl 27 (+13), Kevin Saar 13 (-2) ja Beau Graham 11 punktiga (+8). Hädas olid eelkõige täna just meie nurgamehed: Saare efetktiivsusnäitaja oli -2, Rasmus Meiusel -3 ja Jan Markus Üprusel -4. Matšpallil eksinud Rauno Tamme jäi ainsana plussi (+3). Gentoftele tõi eilse halva esituse kiirelt unustanud kapten Mads Möllgaard 19 (+5) ja Rasmus Mikelsons 14 punkti (+8).

TalTech kohtub 16 parema seas suure tõenäosusega Rainer Vassiljevi ja Kristo Kollo endise koduklubi, šveitslaste Schönenwerdiga, kes alistas eile võõrsil peetud avamängus 3:0 (25:22, 26:24, 25:17) austerlaste Riedi. Schönenwerdi mängujuhina tegutses endine Saaremaa sidemängija Reto Giger. 1/8-finaalid on kavas alles jaanuaris.