fbpx
Close

TalTech saatis põhimehe Katari, kuid kaalub kuulsate türklaste Tallinna toomist

TalTech. | Foto: Elisabeth Rooväli/TalTech

TalTechi meeskond kohtub veebruaris CEV Challenge Cupi veerandfinaalis kahel korral Türgi liigas võimsaid esitusi näitava Ankara Halkbankiga. Seda, kas, kus ja kuidas mängud peetud saab, pole aga veel selge.

Ankara pidanuks täna ja homme kohtuma Türgis Austria klubi Waldvierteliga, ent mõlemad mängud jäeti ära. Põhjuseks, miks austerlased Türki ei lennanud, toodi tervis. Üheksakordne Türgi meister ja 2013. aasta CEV Cupi võitja Ankara sai seega kirja kaks 3:0 võitu ning edenes eurosarja ühe peamise favoriidina oodatult kaheksa parema sekka.

TalTech on klubi ajaloos pidanud seni kõik kuus euromängu kulude kokkuhoiu eesmärgil võõrsil – neist kaks 2014. aastal ja ülejäänud neli sel hooajal. Võrkpallisõprade soov näha sel hooajal lisaks Kaasani Zeniidile Maarjamaal Eesti klubiga mängimas ka Türgi hiidu Halkbanki võib saada aga tõeks, sest TalTech kaalub nüüd ka kodus vähemalt ühe matši pidamist. Veel kahe aasta eest Meistrite liigas osalenud Ankara liigub jõuliselt Türgis põhiturniiri võidu suunas, olles kogunud 14 mänguga 14 võitu.

“Jah, tahtmine selline võistkond Tallinna tuua on olemas,” kinnitas TalTechi mänedžer Uku Rummi. “Ma pole suhelnud veel Ankara klubiga, kuid sain samuti info, et nad teenisid kaks loobumisvõitu. Usun, et paar järgnevat päeva annavad selguse meie mängude toimumispaikade osas.”

Kas TalTechi võrdlemisi madala laega saal vastab tähtsate euromängude nõuetele? “Saan kokku Robin Ristmäega, kellega räägimegi need asjad üle. TalTechi spordihoone on registreeritud eurosarjaks meie ametliku kodusaalina, aga tahaksin saada kindluse, et ka veerandfinaali faasis vastab saal nõutele. Ja üleüldse tuleb uurida, millised tingimused ja nõudmised euromängu läbiviimisel on,” vastas Rummi.

TalTechi meeskond hetkel koos trenni ei tee, sest pooled mängijatest andsid eelmisel nädalal Šveitsist euromängudelt naastes positiivse koroonaproovi. Alanud nädalal Janis Sirelpuu meeskonnal ühtegi mängu kavas pole ja järgmisest nädalast peaks võistkond saama taas täiskoosseisus treenida.

Üks erand siiski on, sest võistkonnast lahkus sel nädalal Austraalia koondise temporündaja Beau Graham, kes sõlmis lepingu Katari kolmanda klubi Al Wakrah’ga. Põhjust, miks Graham lahkus, ei soovinud Rummi kommenteerida. Rummi sõnas vaid, et klubi ja mängija said lõpuni hästi läbi. Varasemase info põhjal võib seada kahtluse alla Saaremaa ärimehe Ivar Alti tegutsemise, sest teatavasti lubas just tema maksta Grahamile kogu hooaja vältel palka. Ka Graham ise plaanis esialgu mängida terve hooaja Eestis.

“Jätkame temporündajatest Mihkel Tanila, Sten Perilluse, Remo Torni ja vajadusel samuti sel positsioonil toimetava Jan Markus Üprusega. Tunneme Grahamist puudust küll, aga temast ei teki nii suurt auku, et hätta peaksime jääma,” usub Rummi.

scroll to top