TalTech tegi pika sprindi, ent maratonis jäi kindlalt peale Saaremaa

Kaader tänasest mängust. | Foto: Rainis Karro

Credit24 Meistriliiga nädala avamängus alistas Saaremaa Võrkpalliklubi võõrsil TalTechi 3:0 (17, 24, 11) ning jätkab täisedu ehk nelja võidu ja 12 punktiga.

Kohtumine algas igati tasavägiselt ja mäng püsis võrdsena kuni geimi keskpaigani. Tablool võis näha veel 11:11 viiki. Kuigi Saaremaa alustas mõnevõrra üllatuslikult sidemängija Nikodem Wolanski ja nurgaründaja Rauno Tammega, suudeti avavaatuse teiseks pooleks leida kindlus ja tugevama servi ning tulemusliku bloki toel võeti kindel 25:17 võit. Tehniliselt oli esimene geim üsna rabe – servivigu tegid meeskonnad vastavalt 5 ja 4, samas Saaremaal tuli selle kõrvalt ka 4 ässa, koduvõistkond otse servist punkte ei kogunud.

Teises geimis tundus Saaremaa jätkavat sealt, kus eelmise lõpus pooleli jäi. Külaliste 4:0 edu sundis Janis Sirelpuud aja maha võtma. Geimi esimeses pooles mõnepunktine vahe püsis ja koduvõistkonna peatreener otsustas vahetada sidemängijat. Alates teise geimi keskpaigast juhtis Tehnikaülikooli mängu Aleksander Eerma asemel Karlo Remy Kallend. Seisult 5:12 hakkas pead tõstma kogu meeskond eesotsas eelmise kodumängu kangelase Valentin Kordasega. Tema kaks serviässa ja blokist välja läinud rünnaku toel jõuti suure spurdiga lõpuks 14:14 viigini. Pinevas lõpuheitluses ei olnud TalTechi spordihoone kurikuulus madal lagi sugugi toeks koduvõistkonnale – lausa kaks kaitsepalli puudutasid otsustavate punktide mängimisel laekonstruktsiooni. Tasavägise geimi võitis lõpuks Saaremaa, kes tuli välja 21:23 kaotusseisust. Lõppnumbrid neile 26:24.

Valusalt kaotatud geim tundus murdvat TalTechi meeskonnavaimu, sest kogu viimast vaatust kontrollis kindlalt Saaremaa. Seejuures toimus platsil mitmeid vahetusi – koduvõistkond proovis pööret tuua nii Mihkel Tanila (välja Tamur Viidalepp) kui ka kolmanda sidemängija Markus Mailaga. Saaremaa poolelt said mänguaega nii endine TalTechi mees Ragnar Kalde (Wennder Lopese asemel) kui ka Helari Jalg. Viimase geimi lõpus särasid tablool numbrid 25:11 ja Saaremaa teenis seega tund ja 20 minutit kestnud mängus võidu gemidega 3:0.

Võitjate poolelt jagunesid punktid võrlemisi ühtlaselt – enim panustasid 14 punkti Hindrek Pulk (+11) ja Evandro Dias De Souza (+6). Ootuspäraselt oli TalTechi resultatiivseim Valentin Kordas 16 punktiga (+9). Statistiliselt suurim vahe väljendus blokis, kus Saaremaa teenis 12 punkti TalTechi 4 vastu. Statistika.

Tänase mängu järel jätkab Saaremaa Balti liigat täisedu ja nelja võiduga. Kodumeeskonnale oli see magusa Tallinna derbi võidu kõrvale teiseks kaotuseks (tabeliseis). Tehnikaülikooli meeskond sõidab järgmiseks külla Leedu võistkonnale Klaipedale, seevastu külalisvõistonna hooaeg jätkub Aadu Luukase karikavõistlustel, kus pühapäeval kell 17 võõrustatakse esiliiga hegemooni Tallinna Ülikooli.

Artikli autor: Rainis Karro