TalTech tegi Šmidlile ilusa sünnipäevakingi ja pääses üheksa-aastase vahe järel Balti liigas finaali!

TalTechi võidukas meeskond. | Foto: TalTech

Täna tehti Tartus A.Le Coqi spordihoones algust Credit24 Balti liiga finaalturniiriga, kui esimeses poolfinaalis läksid omavahel vastamisi TalTech ja Pärnu Võrkpalliklubi, millest väljus võitjana ja ühtlasi pääses finaali TalTech tulemusega 3:0 (2521, 25:22, 25:19)

Teel nelja parema sekka alistas Tallinna klubi kahe mängu kokkuvõttes Riia Tehnikaülikooli ja pärnakad olid paremad Jekabpilsi Lušist. Põhiturniiril jäi meeskondade omavaheline saldo 1:1.

Mängu käik:

Esimese geimi algus oli tasavägine ja punkte vahetati kordamööda. Seisul 12:11 TalTechi juhtimisel mängis väljas olev tugev tuul vingerpussi ja mõned saalivalgustid otsustasid mitte särada. Peale mõneminutilist seisakut kutsus peakohtunik Toomas Murulo võistkondade kaptenid enda juurde, et uurida, kas meeskonnad oleks valmis kehvema valgusega edasi mängima. Otsustati jätkata ja pisike paus mõjus paremini TalTechile, kes võttis neli punkti järjest. Pealinlased lisasid gaasi ja Matej Šmidli eduka serviseeria järel oli nende edu juba 21:14. Pärnu ei olnud oma viimast sõna aga öelnud. Algas ukrainlaste etendus – Boriss Žukov lõi head servi ning  Bohdan Mazenko edukas tegutsemine nii rünnakul kui ka blokis tõi tabloole numbrid 20:22 Pärnu poolt vaadatuna. Siiski jäädi spurdiga hiljaks ja geim kuulus pealinlastele 25:21.

Teist minimatši alustas Pärnu bravuurikalt, minnes 5:1 juhtima, kuid TalTech jõudis 8:8 viigini. Pärnakate vastuvõtt ja rünnak logises ning teiseks tehniliseks ajaks olid tallinlaste edunumbrid 16:13. Edasi käidi ühte jalga kuni geimi lõpuni, mille TalTech võitis 25:22 ja läks kohtumist 2:0 juhtima.

Viimasesks jäänud vaatus algas sarnaselt esimesega tasavägiselt ja kumbki meeskond suurt edu sisse ei saanud. Esimesele pausile mindi TalTechi 8:6 juhtimisel. Pealinnklubi sai hoo sisse ja läks Kevin Saare ässa järel oli seis 15:10.  Enam tagasi ei vaadatud ja geimivõiduga 25:18 lõpetati kohtumine enda kasuks resultaadiga 3:0, millega tehti ilus sünnipäevakingitus täna 25-aastaseks saanud Matej Šmidlile.

Statistika:

Pärast vigastuspausi jooksis TalTechi eest väljakule Mihkel Tanila, kes panustas võitu 3 punkti (-1). Võitjate tulemuslikem oli oodatult Šmidl 20 punktiga (+12), Kevin Saar toetas teda 11 punktiga (+5). TalTechi vastuvõtt oli 39%, rünnak 45%, lisa tuli kuue bloki ja kümne ässa näol.

Pärnu resultatiivseim oli 10 punktiga (+7) Toms Švans. Markus Uuskari lisas 9 silma (+1). Nüüd homseks pronkiskohtumiseks keskenduv Pärnu sai serve vastu 40-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, lisaks teeniti viis blokki ja löödi üks äss.

Viimati pääses TalTech (toona TTÜ – toim.) Balti liigas finaali üheksa aastat tagasi, mil tuldi ka võitjaks. Aasta hiljem teeniti pronks.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Tartu Bigbank ja Gargždai Amber-Arlanga. Kohtumine algab kell 20 ja sellest mängust teevad otseülekande nii Postimees kui ka telekanal Duo 5.