fbpx
Close

TalTech/Tradehouse tõi mitmed koondislased naiskonda. Mett: meil on punt ülitublisid inimesi

Marko Mett. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

TalTech/Tradehouse’i naiskond näeb uuel hooajal paberil välja tugevam kui kunagi varem, ent seda, mil moel nende mängumootor tööle hakkab, on viiendat hooaega klubi peatreenerina alustava Marko Meti sõnul veel vara ennustada.

“Punt on hea, aga siin kulub siiski omajagu aega, enne kui asjad paika hakkavad loksuma,” ütleb Mett, kes on naiskonda pärast koondisesuve lõpetamist juhendanud poolteist nädalat.

TalTech osales nädalavahetusel Riias toimunud kontrollturniiril, kus sai Marupe, Riia ja Tartu järel neljanda koha. Mängud olid iseenesest tasavägised, näiteks Riiat suutis Tallinna klubi võita ja Tartule kaotati 1:3.

“Panime Riiale 3:0 ära ja karp jäi endalgi lahti,” muigab Mett. “Aga Tartu vastu andsime neljandas geimis käest 24:21 edu ja kaotasime 1:3. Kokkuvõttes jättis kogu meie üheksaliikmeline ja suhteliselt noor võistkond Riias mulle hea mulje.”

Riia turniiril esindasid TalTechi sidemängija Melissa Varlõgina, nurgaründajad Marcella Raud, Maria Säästla ja Merilin Paalo, diagonaalründaja Triin Nõmm, temporündajad Mari Loorman ja Karmen Stamm ning liberod Kärt Unt ja Egle-Mari Linderburg.

Tallinna Tehnikaülikool on sarnaselt Eesti meistrile Tartu Ülikool/Bigbankile ka uuel hooajal amatöörnaiskond, kus keegi mängimise eest palka ei saa. Ometi on võistkonnaga liitunud või liitumas mitmed EM-finaalturniiril Eesti koondist esinanud naised, kes naasevad elama ning õppima ja/või töötama kodumaale. Jutt käib sidemängijatest Julija Mõnnakmäest (mullu Prantsusmaal) ja Kaisa Bahmatševist (Belgias), diagonaalründajast Kristel Moorist (Prantsusmaal) ning temporündajast Eliisa Peidist (Soomes). TalTechis jätkab karjääri koondise põhilibero Kristi Nõlvak, samuti kuulub naiskonna nimekirja suvel koondisega koos treeninud diagonaalründaja Kadi Kullerkann. Koduse liiga sisestest üleminekutest on ehk märkimisväärseim mullu Saaremaa naiskonda vedanud diagonaalründaja Dorit Heinastu liitumine.

“Meil on punt ülitublisid inimesi,” tunnustab Mett, kes pole ka ise tehtud sukrust, töötades argipäevadel kaheksast poole viieni Reaalkoolis kehalise kasvatuse õpetajana. “Naistele peab see võrkpall hullupööra meeldima, sest emotsioon on ainus, mida me neile vastu suudame pakkuda. Mängida tahavad kõik, aga kui palju keegi töö ja kooli kõrvalt trenni jõuab, on iseküsimus. Meil on 16 mängijat – proovin kõigile hooaja jooksul piisaval määral mänguaega leida.”

Mett loodab, et kodumaale mängima naasvad koondislased saavad TalTechis piisavalt palju ja hästi treenida, et rahvusnaiskonda ka tuleval suvel aidata. “See on ka minu jaoks suureks motivatsiooniks, et hoida need mängijad asja juures nii palju, kui minu võimuses on,” ütleb hiljuti 36. sünnipäeva tähistanud võrulane.

Ja mis peamine: TalTechi naiskonnas on selle loomisest saati ehk juba kaheksandat aastat mängimas 38-aastane Mari Loorman, kes pole veel kordagi Eesti meistriks kroonitud. Mett loodab, et klubi suudab viimaks temporündaja unistuse täita.

scroll to top