fbpx
Close

TalTech/Tradehouse alustas Balti liigat võiduga TÜ/Bigbanki üle, Hollas ja Nõlvak huvitavas olukorras

TalTech/Tradehouse’i peatreener Marko Mett koos Maria Säästla ja Julija Mõnnakmäega. | Foto: Siim Semiskar

Naiste Balti liiga avavoorus läksid vastamisi eelmise hooaja kaks paremat Eesti klubi, kui TalTech/Tradehouse alistas võõrsil kindla mängu toel 3:0 (7, 19, 16) Tartu Ülikool/Bigbanki.

Suureks üllatuseks ei saa ühepoolset lõpptulemust pidada, kuivõrd TalTech on tänavu teatavasti komplekteeritud teisel tasemel kui ülejäänud Eesti klubid. Võitjate tulemuslikem oli Nette Peit 17 (+17) punktiga, Kadi Kullerkann lisas 12 (+9) ja Eliise Hollas 11 punkti (+11). Servi vastuvõtuga hädas olnud (28%) Tartule tõi Ingris Suvi 10 (+4) ja Katariina Vengerfeldt 5 punkti (+3).

Tartlannad pidid eile ja peavad ka tulevikus hakkama saama temporündajate Mari Araku ja Kristel Sillata, kes lähevad vastavalt õla- ja põlveoperatsioonile. Samas aitab Tartut tänavu Balti liigas Hollaste pere noorim naisvõrkpallur, 16-aastane Salme-Adeele, kes esindab Eesti meistriliigas kodulinna Võrut.

Huvitava märkusena tasub lisada, et Lõuna-Eestis elavad TalTechi mängijad, rahvuskoondise temporündaja Eliise Hollas ja libero Kristi Nõlvak treenivad sellest sügisest igapäevaselt Tartu naiskonnaga, ent esindavad Balti liigas just meie esindusklubi TalTechi.

Teistes Balti liiga avanädalavahetuse mängudes teenis Jelgava koduste konkurentide üle kaks 3:2 võitu, saades mõlemast Riia naiskonnast viiendas geimis jagu minimaalse vahe ehk kahe punktiga.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

scroll to top