fbpx
Close

TalTech/Tradehouse krooniti neljandat korda Eesti karikavõitjaks!

TalTech/Tradehouse’i võidukas naiskond poodiumil. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti karikavõitjaks krooniti täna TalTech/Tradehouse, kes alistas Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones 3:0 (17, 9, 12) Audentese SG/Noortekoondise.

Kui avageimi esimestel minutitel suutis Audentes isegi paaripunktilise eduseisu haarata, siis ülejäänud mängu kontrollis oodatult suurem ja tugevam ehk TalTech. Marko Meti hoolealused olid noortest vastastest üle igas mänguelemendist ja krooniti karikavõitjaks neljandat korda (varem 2014, 2015 ja 2019).

Võitjate poolel säras 28-aastane Eesti koondislane Nette Peit, kes tõi 76-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures 17 punkti (+15). Kadi Kullerkann lisas samuti 17 (+8) punkti, Merilin Paalo ja Eliisa Peidi kontole kanti võrdselt 9 punkti (+5). Nii servi vastuvõtul kui ka rünnakul hätta jäänud Audentesele tõid esimeses finaalis Maren Mõrd ja Eva Liisa Kuivonen 7 punkti (-1 ja -2).

Karikavõiduga kaasnes võrkpalliliidu poolt ka 5000-eurone preemiaraha. Mäng läheb Eesti võrkpalliajalukku aga sellega, et kohtumisele polnud lubatud pealtvaatajaid, see-eest jõudis naiste finaal esmakordselt telepublikuni.

Naiste võrkpallihooaeg jätkub juba pühapäeval, kui Audentes võõrustab Eesti liigas Tallinna Ülikooli.

TalTech/Tradehouse’i võidukas naiskond poodiumil. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top