fbpx
Close

TalTech/Tradehouse’i lahutab diskvalifitseerimisest üks tehniline kaotus

TalTech/Tradehouse’i naiskond vajab kiiresti olukorrale lahendust. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Nädalavahetusel oli naiste Balti liigas planeeritud toimuma üks mäng, kui Leedus pidid minema vastamisi Jonava Aušrine-KKSC ja tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse. Kohtumine jäi aga ära ja Eesti klubi sai tehnilise kaotuse.

TalTech plaanis mängule küll sõita, ent kuna kuut mängijat ei õnnestunud kokku saada, jäeti sõit viimasel hetkel ära. “Eesti naiskond andis teada, et mängijatega seotud probleemide tõttu ei ole võimalik võistkonda kokku saada ja punktide eest heidelda,” kirjutas võrkpalliliit.

Eelmisel hooajal kõik kolm kodust tiitlit võitnud TalTechi mänedžer Uku Rummi on pikalt otsinud naiskonnale peatreenerit, kes asendaks kevadel ameti maha pannud Marko Metti. Seni paraku tulutult. Nii pole ka osad naised nõus end pikemaks ajaks võistkonnaga siduma ja klubi ametlikes kohtumistes esindama. Naiskonna trenne viib läbi TalTechi meeskonna juhendaja Janis Sirelpuu, ent temal poleks mängude kattuvuse tõttu ka teoreetiliselt võimalik õrnema soo võistkonda peatreenerina vedada.

“Kui TalTech saab ka teise tehnilise kaotuse Eesti või Balti liigas, tähendaks see neile reeglite järgi võistkonna diskvalifitseerimist. Mängida saaksid nad sel juhul vaid karikasarjas, mis on eraldiseisev võistlus,” kommenteeris Mihkel Sagar võrkpalliliidust. TalTechil oli omajagu juba õnne, sest esialgu pidid nad nädalavahetusel mängima ka Läti klubi Daugavpilsiga, ent lõunanaabrite koroonapiirangute tõttu lükati too mäng edasi.

TalTech peaks uuesti võistlustules olema novembrikuu keskel, mil selgub ühtlasi ka nende saatus.

Loe ka: Viimasel hetkel komplekteeritud TalTech/Tradehouse sekkub siiski medalimängu (28.09)

scroll to top