TalTech võttis Eesti ja Läti tempolegendide duellis viimaste aastate ühe erilisema võidu!

Kapten Mihkel Nuut (paremal) oli TalTechi tänases võidumängus sündmuste keskmes. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

TalTechi võrkpallimeeskond valmistas täna Credit24 Meistrliiga teises voorus üllatuse, alistades võõrsil Riia Tehnikaülikooli 3:2 (19, 26, -17, -30, 13).

Duellis, kus peatreeneritoolil istus Riial Läti võrkpallilegend, olümpiamedalistist temporündaja Raimond Vilde ja TalTechil Eesti üks silmapaistvamaid keskblokeerijaid Janis Sirelpuu, jagus põnevust esimesest punktist viimaseni. TalTech võitis avageimi 25:19 ja teise 28:26, kuid kaotas kolmanda kindlalt 17:25. Neljandas tuli Tallinna klubi otsustavatel hetkedel välja kaotusseisust, läks juhtima 27:26, kuid ei realiseerinud matšpalli. Riia võitis geimi lõpuks 32:30 ja viis mängu viiendasse vaatusse. Otsustavas geimis õnnestus TalTechil rabeleda välja nii 2:6 kui ka 3:8 kaotusseisust ja võtta magus 15:13 võit.

Esialgse info põhjal jätsid lätlased täna millegipärast statistika tegemata. Ilmselt tähendab see, et suuremad punktitoojad selguvad tagantjärele, kui video põhjal statistika ära tehakse. Küll aga on selge, et kõik põhimehed eesotsas kapten Mihkel Nuuda ja Valentin Kordasega olid täna oodatult väljakul.

Üle pikkade aastate Riiast jagu saanud TalTech näitas juba hooaja avamängus Saaremaa vastu, et ei plaani kõrvalt vaadata, kuidas meie neli tugevamat klubi tänavu lätlastega medalite eest võitlevad. Kui saarlaste vastu andsid Sirelpuu hoolealused pärast avageimi võitmist peakohtunikuga vaidlema asudes initsiatiivi käest, siis täna võideldi edukalt lõpuni.

Homme mängib TalTech võõrsil kell 17.00 Jelgavaga, Riia võõrustab aga kell 18.00 Tartu Bigbanki.

Loe ka: Toobali tõsted ja noorte rünnakuliidrite superesitused tõid tiitlikaitsjale hooaja avavõidu

Credit24 Meistrliiga tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht