fbpx
Close

TalTechi hea üldmäng ja Moori võimsad rünnakud otsustasid hooaja esimese tippude duelli

TalTech/Tradehouse. | Foto: klubi koduleht

Suvel mitme Eesti koondislase näol täiendust saanud TalTech/Tradehouse alistas naiste Balti ja Eesti liiga raames täna võõrsil 3:0 (10, 17, 21) Tartu Ülikool Bigbanki. 

Kui hooaja eel Tartus peetud turniiril teenisid Kristjan Kaisi hoolealused TalTechi üle veel kindla 3:0 võidu, siis hooaja esimeseks ametlikuks mänguks olid jõuvahekorrad kardinaalselt muutunud. Tallinna klubi kontrollis 100-pealise publiku ees peetud kohtumist algusest lõpuni ega andnud vastastele võimalustki. Nii TalTechi rünnaku- kui ka vastuvõtuprotsent oli vastasest pea poole parem (vastavalt 46% – 27% ja 45% – 25%).

TalTechi resultatiivseim oli kevadel Terville’i naiskonna Prantsusmaa esiliiga võiduni tüürinud Kristel Moor, kes kogus lühikesest mängust hoolimata suisa 22 punkti (+19). Eesti koondise diagonaalründaja realiseeris 35 tõstest 19 (54%), lisa tuli kahe blokipunkti ja ühe serviässa näol. Suurepärase mängu tegid võitjate poolel ka temporündajad Eliisa Peit ja Mari Loorman, kes kogusid vastavalt 13 (+12) ja 9 (+7) punkti. Kogu TalTechi naiskond väärib aga tegelikult taolise kindla võidu järel kiitust.

Valitseval Eesti meistril Tartul oli suuri raskusi rünnakute realiseerimisega. Näiteks avageimis ei löönud nurgaründajad Ingrid Kiisk ja Kadi Kalm 15 tõstest ühtegi punktiks. Kalmu kontole kogunes naiskonna resultatiivseimana lõpuks 9 punkti (0), Kiisk lisas 8 punkti (-2). Moori-sugust võimsat diagonaali tartlannadel hetkel pole – Ingris Suvi ja Kerttu Lääne tõid kahe peale kokku vaid 7 punkti (+3).

Marko Meti juhendatav TalTech, kes jäi kevadel Balti liigas esimesena medalita, on kogunud kolme mänguga maksimaalsed 9 punkti, kevadisel hõbemedalistil Tartul on teisena 5 punkti.

Balti liiga tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht

 

View this post on Instagram

 

TalTech – Tartu Ülikool Bigbank 3:0. Hooaja esimene tippude lahing on peetud.

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee) on

scroll to top