TalTechi ja Võru finaalmäng pakkus taas põnevust, Tartu õnnetu seeria sai viimaks läbi

TalTech/Tradehouse. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Eesti meistrivõistluste teises finaalmängus kordus avamängus nähtud stsenaarium, kui Famila/Võru Võrkpalliklubi napsas favoriit TalTech/Tradehouse`ilt geimi. TalTech võitis täna Võru esindust 3:1 (-23, 20, 22, 16) tulemusega ja jõudis tiitlist ühe võidu kaugusele, vahendab volley.ee.

Matš algas põhiturniiri võitnud ja tänavu juba kaks tiitli võitnud TalTechi naiskonnale kurjakuulutavalt, kui kodusaalis mänginud Võru tuli avageimis välja 16:19 kaotusseisust, võttes 22:22 viigiseisult 25:23 geimivõidu. Avageimis oli TalTechi vastuvõtuprotsent 79, rünnakuid realiseeriti rahuldavalt 32-protsendiliselt. Võrulannade samad näitajad olid 76% ja 24%.

Teist geimi bravuurikalt alustanud TalTech asus kiirelt 8:3 ja 12:5 juhtima, ent Võru naiskond ei lasknud ennast heidutada ja jõudis vaid punkti kaugusele – 15:16. Külalised teist korda enam ennast üllatada ei lubanud, viigistades 25:20 geimvõiduga mänguseisu. Teises geimis parandasid mõlemad naiskonnad enda rünnakuefektiivsust – Võru esinduse näitaja tõusis 44-ni ja TalTechil koguni 55-ni.

Kolmandas geimis elas TalTech üle äreva hetke, kui Võru naiskond spurtis 16:16 viigiseisult 20:16 juhtima. Otsustavatele punktidele mindi siiski 21:21 viigiseisus. Punkt-punktis kulgenud lõpuheitluses tõmbas pikema kõrre külalisvõistkond, asudes 25:22 geimivõiduga mängu juhtima.

Neljanda geimi otsustavad sündmused toimusid võrulannade 12:9 eduseisus, misjärel noppisid külalised kuus vastuseta punkti (15:12). Rohkemaks võõrustajatel enam jõudu ei jätkunud ja geimi lõpus särasid tablool külaliste 25:16 edunumbrid, mis tähendasid 3:1 (-23, 20, 22, 16) mänguvõitu. Seega püsib TalTechi naiskond omavahelistes mängudes tänavu kaotuseta, sest võiduni jõuti ka viies eelnevas vastasseisus. Tänase mängu kordus on nähtav SIIN.

Tallinna naiskonna resultatiivseimad olid 13-ga plussi jäänud Kadi Kullerkann, kes tõi 21 punkti, ja Nette Peit, kelle saldosse kogunes 16 punkti. Silvia Pertens lisas võitu 10 punkti. Koduvõistkonna poolel jõudis Eliise Hollas 20 ja Mari-Liis Graumann 15 punktini.

TalTech oli parem blokis, kus koguti koduvõistkonna kolme punkti vastu kaheksa punkti. Samuti oldi edukamad rünnakul ja pallingu vastuvõtul. Rünnakul olid võitjate edunumbrid 41%-30% ja pallingu vastuvõtul 74%-69%.

Ka laupäeval peetud esimeses finaalmängus suutsid võrulannad favoriit TalTechi vastu geimivõiduni jõuda, kui Tallinna naiskond saavutas 3:1 (27:25, 21:25, 25:11, 25:16) võidu. Seeria suundub nüüd tagasi pealinna, kus laupäeval kell 14 toimub kolmas mäng. TalTechi võidu korral on Eesti meister selgunud, Võru võit pikendaks seeria neljamänguliseks.

Täna jätkati ka kahe võiduni peetava naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeriaga, kus on vastamisi põhiturniiril neljandaks tulnud Audentese SG/Noortekoondis ja põhiturniiri teine naiskond Tartu Ülikool/Bigbank. Laupäeval peetud avalahingus peale jäänud Audentese SG/Noortekoondis leppis teises kohtumises omakorda valusa kaotusega.

Esimeses geimis oli jõudude vahekord selge, kui kodusaalis mänginud Audentese SG/Noortekoondis jäi peale 25:14 resultaadiga. Seejärel suutsid külalised enda kasuks kallutada tasavägise geimi, viigistades teise geimi 27:25 paremusega kohtumise. Seejuures oli võõrustajatel hea võimalus võita ka teine geim, kui 25:24 seisul omati geimpalli.

Sarnaselt avageimile ka kolmandas geimis põnevust ei tekkinud, kuid seekord oli domineerivaks pooleks Tartu naiskond – tasuks 25:14 geimivõit. Neljas geim pakkus närvikõdi mõlema naiskonna peatreenerile, kui viimastele punktidele mindi 23:23 viigiseisult. Võõrustajad jõudsid 25:24 seisul ka geimpallini, tartlannad said omakorda kolm geimpalli, millest viimane ka ära kasutati ja võeti 28:26 paremusega magus 3:1 (14:25, 27:25, 25:14, 28:26) võit. Seega sai läbi tartlannade õnnetu nelja mängu pikkune 2:3 kaotuste seeria.

Annabel Huik tõi võitjatele 19 punkti, näidates seejuures kasutegurit +9. Ingrid Kiisk assisteeris 18 ja Ingris Suvi 12 punktiga. Koduvõistkonna resultatiivseimaks osutus 20 punkti kogunud Eva Liisa Kuivonen. Kätriin Põld lisas omadele 16 ja Liisbet Pill 13 punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Laupäeval toimunud seeria esimeses kohtumises võttis 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:19, 15:8) võidu Audentese SG/Noortekoondis. Samad naiskonnad kohtuvad kolmandat korda 10. aprillil kell 13.30 Tartu Ülikooli Spordihoones, kus selgub pronksmedali omanik. Mängu otseülekanne on nähtav SIIN.