fbpx
Close

TalTechi tempomees oli valimistel võrkpalluritest edukaim, Meresaar alistas Rikbergi

Sten Perillus. | Foto: Gertrud Alatare

Kohalike omavalitsuste valimistel võidutses võrkpalluritest tänavu TalTechi temporündaja Sten Perillus, kes kogus Türi vallas 159 häält.

Olgugi et Perilluse nimi pole Eesti spordimaastikul nii kõlav nagu näiteks Tartumaal kandideerinud Argo Meresaare ja Rait Rikbergi oma, ei saa 21-aastase järvamaalase edu kuulsamate meeste ees pidada üllatuslikuks. Sten Perillus on nimelt erinevalt Meresaarest ja Rikbergist kodukandis juba aastaid tegelenud aktiivselt kohaliku elu edendamisega. Tema häältesaak oli Türi vallas paremuselt viies. Valimisliit Tulevikuvald Türi, kelle nimekirjas Perillus kandideeris, sai kokkuvõttes oma piirkonnas ka enim hääli. Eilses telemängus Tartu Bigbanki vastu 4 punkti kogunud Perillus kuulub seega järgneval neljal aastal Türi vallavolikogusse.

Paremuselt teise häältesaagi kogus võrkpalluritest tänane Tartu noortetreener Argo Meresaar, kes teenis koduvallas Kambjas 131 häält ja osutus valituks. Reformierakonna ridades kandideerinud Meresaarest kogus rohkem hääli Kambjas vaid kuus inimest. Meresaare vana meeskonnakaaslane ja tänaseni Tartu Bigbankis mängiv Rait Rikberg, kelle suur reklaamplakat ilutses veel eilegi Maaülikooli kõrval, kogus Tartu linnas Isamaa ridades 101 häält ja võimu juurde ei pääsenud. Isamaalane Marek Pihlak sai endistest võrkpalluritest parima häältesaagi, tehes Tartumaa spordiedendajana Elva vallas kolmanda tulemuse 238 häälega.

Küll aga pääses Pärnu linna volikokku keskerakondlane Avo Keel, kes teenis 75 inimese usalduse. EKRE-t esindav endine Pärnu Võrkpalliklubi mängija ja nüüdne ettevõtja Edgar Maier, kes läks valimistele loosunginga “Mind ära ei osta ja mind ära ei süsti!”, sai Pärnus küll Keelest rohkem hääli, 90, ent jäi volikogust napilt välja. Viljandi Võrkpalliklubi peatreener ja Eesti rannavollesarja peakorraldaja, reformierakondlane Tauno Lipp piirdus Viljandi linnas 18 häälega ja volikokku ei pääsenud. Samamoodi läks Reformierakonna ridades Viljandi linnas kandideerinud ja 5 häält teeninud võrkpallikohtunikul Kert Kärneril.

Võrkpalliga seotud inimesi osales valimistel mõistagi rohkemgi. Näiteks Saaremaa Võrkpalliklubi endine president, reformierakondlane Toivo Alt kogus Saaremaa vallas 44 häält, kuid valituks ei osutunud. Tuntud poliitikud, aga ka tuntud võrkpallisõbrad ja võrkpallurite isad Mihkel Juhkami ja Marko Pomerants said Rakvere linnas Isamaa valijatelt vastavalt 223 ja 136 häält ning pääsesid volikokku.

scroll to top