Tammearu hullumeelne serviseeria viis tartlased kuldse geimi kaudu karikafinaali

Märt Tammearu rünnakuprotsent jäi täna küll 30 peale, ent kuldse geimi hiilgavad servid lubavad tema mängule anda hindeks siiski vähemalt “4+”. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbankil õnnestus Aadu Luukase nime kandvate Eesti karikavõistluste poolfinaalis tulla raskest seisust välja ehk võita kordusmäng kodus TalTechi vastu 3:0 (19, 19, 17) ja seejärel ka kuldne geim suisa 15:3.

Pärast eilse avamängu 1:3 kaotamist suutis Tartu teha tänaseks õiged järeldused ja pani kohe kohtumise alguses paremuse maksma. Võimsa pallingu abiga sillutati igas geimis tee kindla võiduni.

Võitjate tulemuslikem oli kõigis mänguelementides hästi esinenud ja võistkonda rünnakul vedanud Albert Hurt 23 punktiga (+19), Kevin Soo toetas 14 (+10) ja Märt Tammearu 13 punktiga (+7). Kuldses geimis oli just 19-aastane Tammearu see, kes järjest kümmekond servi lõi – nende sekka mahtus ka mitu ässa – ning meeskonna võidule vedas. TalTechile tõi Valentin Kordas 11 (+2), Tamur Viidalepp 10 (-5) ja Jörgen Vanamõisa 9 punkti (+4).

22. detsembril Tartus toimuvas karikafinaalis kohtub Tartu Tallinna Selveriga.