Tammearu ja Lõhmus kaotasid dramaatilises kohtumises tšehhidele ja langesid konkurentsist

Timo Lõhmus ja Märt Tammearu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Lätis Jurmalas peetaval kolme tärni MK-etapil lõppes võistlus Märt Tammearu – Timo Lõhmuse jaoks, kui otsustavas mängus kaotati dramaatiliselt tulemusega 1:2 (23:21, 18:21, 15:17) tšehhidele Jan Dumekile – Vaclav Bercikile.

Eile Maarjamaa rannavolleajalugu teinud ja noorima Eesti paarina MK-etapil põhiturniirile pääsenud Tammearu – Lõhmus võitsid tasavägise esimese geimi skooriga 23:21. Teises vaatuses läksid võistkonnad ühte jalga kuni seisuni 17:18 eestlaste poolt vaadatuna, kuid geimi lõpus olid kindlamad tšehhid – 18:21. Kolmandas geimis olid meie mehed algusest lõpuni tagaajaja rollis. Tšehhi paar sai seisul 14:13 matšpalli, kuid eestlased suutsid selle tõrjuda ja jõudsid viigini 15:15. Paraku ei olnud õnn seekord meie poolel ja viimased kaks punkti läksid vastastele. Sellega on Tammearu ja Lõhmuse elu esimene MK-etapp lõppenud.

Eestit on esindama veel jäänud meie parim rannavolleduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar, kes alustasid mänge otse põhiturniirilt. Esmalt alistati hispaanlased ning seejärel sakslased mõlemad tulemusega 2:0. Nõlvak – Tiisaar jätkavad mängudega homme. Eestlaste vastane pole veel teada.